You are currently viewing Zastosowanie palet jednorazowych

Zastosowanie palet jednorazowych

Bez palet trudno wyobrazić sobie współczesne, sprawnie działające przedsiębiorstwo gospodarujące większa ilością różnego typu towarów. Dzięki paletom możliwe jest gromadzenie w jednym miejscu nawet dużych ilości towaru,  także znacznie łatwiejsze i szybsze jest przygotowanie go do wysyłki. Przy wyborze palet bardzo dużą uwagę należy przykładać do sposobu ich produkcji i rodzaju wykorzystanych surowców.

Zalety palet jednorazowych

lekkie palety jednorazowePalety to elementy, bez których proces przygotowywania towaru do wysyłki trwałby znacznie dłużej i byłby bardziej skomplikowany. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiednich palet, które będą jednocześnie lekkie i wytrzymałe. Szczególną popularnością cieszą się lekkie palety jednorazowe, których cechą szczególną jest bardzo duża odporność na obciążenia. Dobrze wyprodukowana paleta jednorazowa jest w stanie znieść obciążenia dochodzące nawet do 500 kg, co wystarczy na zgromadzenie na niej bardzo dużych ilości towaru czy sprzętu. Palety jednorazowe są także często wykorzystywane jako praktyczna podkładka pod ciężkie maszyny produkcyjne, dzięki czemu są one w stanie ochronić posadzkę zakładu produkcyjnego czy fabryki przed uszkodzeniem. Palety jednorazowe, podobnie jak te wielokrotnego użytku, są produkowane z drewna, różni się jednak jakość tego surowca użytego do produkcji. Tak duża wytrzymałość palet jednorazowych jest związana z tym, że oprócz samego ich złożenia i zbicia, są one poddawane dodatkowej obróbce termicznej. Dzięki temu, mimo, że do palet jednorazowych wykorzystuje się zazwyczaj gorszej jakości drewno niż w przypadku palet wielorazowego użytku, mogą one znieść znacznie większe obciążenia. Różnicą między paletami jednorazowymi, a tymi wielorazowego użytku jest również fakt, że te drugie nadają się do naprawy w przypadku ich uszkodzenia. W przypadku palet jednorazowych nie jest to możliwe, dlatego powinny być one używane raczej do przechowywania na nich towarów, które nie są przeznaczone do rozładunku.

Dzięki paletom możliwy był znaczny wzrost wydajności pracy magazynów, zakładów produkcyjnych i hurtowni, który jest notowany od kilkudziesięciu lat. Palety doskonale współpracują bowiem z maszynami używanymi do transportu bliskiego zasięgu. Są one również przydatne do gromadzenia towaru nie przeznaczonego do rozładunku i do przechowywania na nich ciężkich maszyn produkcyjnych.