You are currently viewing Zalety oczyszczalni przydomowych

Zalety oczyszczalni przydomowych

 

Korzystanie z kanalizacji wiąże się niewątpliwie z ogromna wygodą. Niestety, wiele gospodarstw w Polsce w dalszym ciągu nie może być podłączonych do kanalizacji, ze względu na niekorzystną lokalizację. Na szczęście istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, które wygodą korzystania nie odbiegają od korzystania z kanalizacji.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków

oczyszczalnia ścieków łódźWszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wygodne jest korzystanie z instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Niestety, w dalszym ciągu jest wiele domów w Polsce, które z takiej instalacji nie mogą korzystać. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest niekorzystna lokalizacja, w zbyt dużej odległości od najbliższego przyłącza do kanalizacji. Na szczęście jest proste rozwiązanie tego problemu, jakim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków Łódź jest tym miastem, gdzie wiele gospodarstw korzysta z takiej instalacji. Przydomowa oczyszczalnia ścieków ma wiele zalet, które powodują, że jest coraz częściej wybierana. W przeciwieństwie do na przykład szamba, w takiej instalacji nie ma potrzeby regularnego oczyszczania – ścieki nie są gromadzone bowiem w żadnym zbiorniku jak w przypadku szamba, ale oczyszczane na miejscu. Może to zachodzić na skutek naturalnych mechanizmów biologicznych, lub na skutek procesów i reakcji chemicznych. Obecnie zdecydowana większość przydomowych oczyszczalni ścieków to oczyszczalnie chemiczno-biologiczne, czyli łączące obydwie metody oczyszczania. W takim wypadku większość procesów oczyszczających zachodzi naturalną drogą rozkładu ale od czasu do czasu konieczna jest aplikacja środków chemicznych do zbiornika oczyszczającego, aby zwiększyć wydajność pracy oczyszczalni. Ze względu na to, że przydomowe oczyszczalnie oczyszczają, a nie gromadzą nieczystości jak szambo, są pozbawione wielu wad, takich jak nieprzyjemne zapachy z odpływów, czy konieczność cyklicznego wywożenia nieczystości ze zbiornika. Oczywiście jednak, od czasu do czasu, również i przydomowe oczyszczalnie wymagają wykonania jakiś prac konserwacyjnych, ale częstotliwość wykonywania takich prac jest znacznie mniejsza.

Korzystanie z instalacji wodno-kanalizacyjnych jest niezmiernie wygodne, ale część gospodarstw w Polsce dalej nie może sobie pozwolić na korzystanie z takiej instalacji. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z rozwiązań alternatywnych – najlepsze są te, które są w stanie oczyszczać ścieki, a nie tylko je gromadzić