You are currently viewing Zalety kolagenu morskiego

Zalety kolagenu morskiego

Wśród składników kolagenu morskiego są jego przeciwutleniacze. Ten składnik działa jako silny wymiatacz szkodliwych wolnych rodników. Zmniejsza również stan zapalny, który wiąże się z wieloma chorobami przewlekłymi. Badania wykazały

, że przyjmowanie sproszkowanego kolagenu morskiego redukuje zmarszczki o 35% i poprawia elastyczność skóry. Ponadto peptydy kolagenowe działają przeciwzapalnie i redukują powstawanie wolnych rodników.

Kolagen morski redukuje reaktywne formy tlenu

kolagen morski - suplement diety dla dorosłychPeptydy kolagenowe znajdujące się w proszku kolagenu morskiego mogą pomóc w osiągnięciu tych korzyści. Stosowanie kolagenu było badane od ponad wieku. Jego rosnąca popularność zaowocowała publikacją większej liczby badań na ten temat. Wśród tych badań wiele z nich wykazało, że kolagen morski ma ogromny potencjał dla zdrowia ludzkiego. W rezultacie badania nad kolagenem stale rosły przez cały XXI wiek. Wykorzystując rok 2001 jako odniesienie, przeszukanie Internetu ujawnia, że ​​w 2001 r. opublikowano 15 000 artykułów na temat kolagenu, w porównaniu z ponad 26000 w 2013 r. Naukowcy odkryli, że kolagen morski zawiera osiem aminokwasów, w tym glicynę i prolinę. Aminokwasy te są również bogate w przeciwutleniacze, które ograniczają powstawanie reaktywnych form tlenu. Uważa się, że ROS są odpowiedzialne za stany zapalne i uszkodzenia tkanek. Może temu przeciwdziałać kolagen morski – suplement diety dla dorosłych. Przeciwutleniacze mogą chronić tkankę przed uszkodzeniem. Dlatego kolagen morski jest cennym uzupełnieniem pielęgnacji skóry. W tym artykule omówimy zalety kolagenu morskiego. Wykazano, że zastosowanie kolagenu morskiego w postaci hydrożelowych płatków pod oczy poprawia elastyczność i gładkość skóry. Plastry hydrożelowe gładko się rozprowadzają i zapewniają efekt chłodzenia. Kolagen morski w hydrożelowych płatkach pod oczy zwiększa elastyczność, wygładza strukturę skóry i poprawia jej witalność. 

Stosowanie kolagenu morskiego do włosów to skuteczny sposób na stymulację wzrostu zdrowych włosów. Ten suplement zawiera od 11 gramów do 20 gramów kolagenu morskiego na porcję. Stosowanie go regularnie może przynieść widoczne rezultaty, ale należy mieć świadomość, że ilość powinna być umiarkowana, aby uniknąć skutków ubocznych. Należy unikać przyjmowania większej ilości niż zalecana, ponieważ może to spowodować zaburzenia trawienia. Ale jeśli jesteśmy gotów podjąć wysiłek, korzyści są tego warte.