You are currently viewing Zalety flexi żelu

Zalety flexi żelu

Wystylizowane paznokcie to wizytówka kobiety w każdym wieku. Czasami stanowisko pracy nie pozwala na zbyt krzykliwe wzory czy kolory, jednak obecnie mamy dostępnych tyle rodzajów stylizacji i manicuru, że możemy zadbać o nasze dłonie i paznokcie na wysokim poziomie niekoniecznie mocnymi kolorami. Nie każda kobieta ma czas na to, aby często chodzić do kosmetyczki na co również są rozwiązania.

Stylizacja paznokci flexi żelem

flexi żelDla osób zaczynających swoją przygodę ze stylizacją paznokci najważniejszą sprawą jest zakupienie zestawu startowego, w którym to znajdą się wszystkie potrzebne rzeczy. Jedną z nich jest ważna baza do paznokci, na którą będziemy dopiero mogli nakładać kolejne warstwy ale równie ważny jest flexi żel. Jest on na pewno niezbędny, jeśli paznokci nie robimy na własnej płytce ale musimy ją przedłużyć lub nadbudować. Właśnie to są najczęstsze przyczyny nakładania flexi żelu- kiedy chcemy wydłużyć swoje naturalne paznokcie, kiedy po wydłużeniu jeden z nich uległ złamaniu lub kiedy rosną nierówno i musimy je uregulować takim właśnie żelem. Nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ dobrze nałożyć żel na dobrą sprawę potrafią tylko osoby wprawione. Jednak jest wiele ułatwień, kiedy to mamy do czynienia z tak zwanym zestawem startowym- jest instrukcja do nakładania po kolei warstw oraz żel przystosowany dla osób, które zaczynają swoją karierę ze zdobieniem paznokci. Taki zestaw na pewno ma swoją cenę ale warto ją zapłacić i cieszyć się pięknymi paznokciami na długi czas. Wiadomo, że jeśli je pomalujemy zwykłym lakierem to od razu gdzieś pukniemy, uderzymy i odpada, złuszcza się i zdziera się wierzchnia warstwa zwykłego lakieru. Dlatego manicure, nawet klasyczny ale z dodatkiem flexi żelu pod lakier sprawia, że kolor utrzymuje się przez długi czas, lakier nie odpryskuje a nawet specjalne minerały i dodatki sprawiają, że paznokieć szybciej rośnie i jest dużo twardszy.

Przygodę ze stylizacją paznokci najlepiej jest rozpocząć pod okiem profesjonalisty, który ewentualnie doradzi nam, jeśli robimy coś źle, co możemy poprawić. Nauczy nas też tego, jak poprawnie nakładać poszczególne preparaty bo jest to jedna z najważniejszych kwestii i jeśli tą sprawę opanujemy, malowanie paznokci stanie się dla nas przyjemnością.