You are currently viewing Zalety dobrze przygotowanych sal do szkoleń

Zalety dobrze przygotowanych sal do szkoleń

Bardzo lubię brać udział w szkoleniach, nawet w tych, które nie do końca są tożsame z moją pracą lub zainteresowaniami. Mogę wtedy podziwiać, jak mówca się wysławia, jak działają na niego reakcje słuchaczy i wiele innych rzeczy, dlatego gdy tylko mam czas, biorę udział we wszystkich możliwych występach i pokazać, przez co, jestem w stanie określić, co powinna zabierać dobra sala do prowadzenia szkoleń.

Czym charakteryzuje się polecana sala do szkoleń?

polecana sala na szkolenia - wielkopolskaPodstawą każdego spotkania jest dobre nagłośnienie. Nawet jeżeli na zebraniu jest drobny poczęstunek, a jestem dużym łasuchem, to odpowiednie ustawienie głośników i ich sprawne działanie jest kluczem do sukcesu spotkania. Ciężko słuchać kogoś, kto mówi zbyt głośno lub zbyt cicho – od zwiększonej ilości decybeli można wyjść ze spotkania z bólem głowy, a zbyt ciche głoszenie swoich prawd może spotkać się z niezrozumieniem ze strony ludzi siedzących w ostatnich rzędach na sali. Gdy mikrofon i głośniki są sprawne, następną kwestią, na jaką zwracam uwagę, jest ogólny wystrój sali. Nie mam tu na myśli dekoracji i kolorów ścian, tylko wszystko to, co należy do prowadzącej szkolenie firmy. Wielu inwestuje w roll-upy, ulotki, a nawet w namioty, gdzie można znaleźć wszystko, co jest przedmiotem spotkania. Wszystkie te dodatkowe akcenty są bardzo dużą zaletą odpowiedniego przygotowania sali, gdyż przez to można odnieść wrażenie, że szkolący się jest tu naprawdę mile widziany i to dla podniesienia kwalifikacji się tutaj spotykamy. By sala była polecana na szkolenia, musi być także umiejscowiona w dogodnym dla wszystkich miejscu, czyli gdzieś, gdzie nikt nie będzie miał problemu z dojazdem. Nawet najnowocześniejsza sala nie będzie tak popularna jak dobrze umiejscowiona na mapie sala konkurencji. Na koniec, właściciele sali powinni zadbać także o odpowiednie przygotowanie miejsc siedzących dla szkolących się osób oraz o przygotowanie toalet na wizytę większej ilości osób. W województwie ze stolicą w Poznaniu można się przekonać, gdzie jest najbardziej polecana sala na szkolenia – wielkopolska w tej kwestii góruje nad innymi województwami, w których miałam okazję być na szkoleniu.

Wiele sal pełni kilka funkcji, więc nic dziwnego, że w jednym pomieszczeniu mogą odbywać się wesela, uroczyste obiady po chrzcinach czy bierzmowaniu, a także szkolenia pracowników. Sala może być wielofunkcyjna i spełniać swoje zadanie, jednak nie można zapominać, że to, czego się dowiemy z mównicy, jest dla nas najważniejsze i powinno jako najlepiej zapaść w pamięci.