You are currently viewing Zakup programu do dakturowania

Zakup programu do dakturowania

Za małe firmy, w świetle ustawy są uznawane działalności gospodarcze, które nie zatrudniają pracowników lub mają ich maksymalnie do dziesięciu. Takich firm na polskim rynku jest najwięcej i to one najczęściej poszukują tanich i sprawdzonych rozwiązań w biznesie. Jednym z polecanych programów, ułatwiającym prowadzenie sprzedaży, jest program do faktur.

Jakie programy do faktur najlepiej się sprawdzą?

jaki zakupić program do fakturowania dla małej firmyKażdą firmę trzeba traktować indywidualnie, ponieważ  mają odmienną strukturę, system pracy i jej warunki. Jedyne co je łączy, to prowadzenie sprzedaży, która musi być podlegać fiskalizacji. Podatki płaci si nie tylko od paragonów, ale także od faktur, ponieważ w obu przypadkach zawarte są na nich odpowiednie stawki podatku od towarów i usług. Jeżeli się zastanawiamy jaki zakupić program do fakturowania dla małej firmy, to najlepiej poszukać opinii na ten temat w internecie lub skorzystać z darmowych wersji. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje programów do fakturowania: płatne i darmowe. Bezpłatne programy są dostępne w internecie i wystarczy je pobrać z odpowiedniej strony internetowej. Płatne natomiast są sprzedawane przez licencjonowane sklepy. Zaletą  darmowych programów poza brakiem opłat, jest ich dość dobra jakość i odpowiednie forma dla małych i dopiero otwieranych firm. Dla nich z powodzeniem taka wersja będzie wystarczająca i pozwoli nauczyć się podstaw. Dla większych firm, konieczne będą płatne programy, ponieważ mają dużą bazę danych i umożliwiają gromadzenie przeróżnych danych, na podstawie których można generować  wiele rodzajów raportów czy analiz. Ponadto w cenie abonamentu za program, klienci otrzymują pomoc techniczną przez cały okres trwania współpracy. Program do fakturowania, przedsiębiorcy często łączą z magazynem, księgowością, kadrami i płacami, przez co mogą kompleksowo zarządzać firmą.

Sam program do wystawiania faktur jest bardzo podstawową wersją, która może, ale nie musi posiadać dodatkowych modułów. Na pewno każdemu przedsiębiorcy przyda się taki program, gdyż ułatwi wystawianie wszelkich dokumentów. Potrzebny nam będzie jedynie komputer i drukarka, aby można było w pełni korzystać z oprogramowania. W wersji płatnej, cena programu kształtuje się na poziomie około pięćdziesięciu – stu złotych miesięcznie.