You are currently viewing Zakup nowych autek

Zakup nowych autek

Są pewne zabawki, które są na tyle uniwersalne, że każde dziecko je ma w swoim pokoju. Mogą to być klocki, puzzle, gumowe zwierzątka czy pluszowe misie. Niektóre z nich uczą kolorów, literek, sprawnego poruszania paluszkami, a inne logicznego myślenia czy koncentrowania się. Jednak są też takie, które uczą  koordynacji ręka – oko lub oko – noga.

Od jakiego wieku są pojazdy dla dzieci?

nowe samochody dla dzieciW wieku około dwóch – trzech lat, rodzice kupują maluchom pierwszy rower, ponieważ pomaga on w nauce koordynacji ruchowej, ale też dostarcza wielu wrażeń. Alternatywą dla roweru mogą być nowe samochody dla dzieci, które są zasilane elektrycznie. Przeznaczone są dla maluchów od trzeciego roku życia i pozwalają im na samodzielne kierowanie. Dla maluchów to pojazd idealny, gdyż choć prze chwilę mogą się poczuć jak dorośli, którzy prowadzą swoje samochody. W sklepach znajdziemy przede wszystkim typowe sedany z niskim zawieszeniem i małymi kołami, które idealnie się sprawdzają w trakcie jazdy po chodniku czy alejce w parku oraz terenowe auta do pokonywania górzystych, trawiastych i kamienistych powierzchni. Przede wszystkim mają duże koła i wysoko osadzone zawieszenie, dzięki czemu przeszkody na drodze nie sprawiają większego kłopotu. Wszystkie samochodziki posiadają mają amortyzatory i napęd na tylne koła, dzięki czemu jazda jest komfortowa. Dzięki specjalnemu wyposażeniu, pojazdy wyglądają niczym kopie prawdziwych modeli aut. Przede wszystkim mają boczne lusterka, kierownicę z klaksonem, wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa i przednie oraz tylne światła LED. Maluchy mogą nimi jeździć bez przerwy nawet przez dwie godziny z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę. Nowy samochód świetnie się nadaje na prezent dla trzy, cztero czy nawet pięciolatka, ponieważ ma on wystarczająco dużo miejsca wewnątrz.

Jeżeli myślimy o zakupie takiego pojazdu elektrycznego, to trzeba się przygotować na wydatek rzędu kilkuset złotych. Najtańsze modele kosztują około trzysta – czterysta złotych. Im więcej mają elektronicznych gadżetów, tym ich cena będzie wyższa. Najdroższe są samochody na licencji znanych producentów motoryzacyjnych, ponieważ mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Pomimo takich cen, ciągle nie brakuje chętnych do ich zakupy.