You are currently viewing Zakrzywione taśmy przenośnikowe

Zakrzywione taśmy przenośnikowe

 

Taśmy przenośnikowe, zwane również przenośnikami taśmowymi, to niekończące się pętle z materiału używanego głównie do transportu przedmiotów z jednego miejsca do drugiego. Taśmy przenośnikowe są ogólnie klasyfikowane jako zakrzywione i proste taśmy przenośnikowe. Zakrzywiony przenośnik taśmowy, jak sama nazwa wskazuje, ma zakrzywiony kształt.

Gdzie można spotkać zakrzywione taśmy przenośnikowe?

używana taśma przenośnikowaW porównaniu z prostymi taśmami przenośnikowymi, zakrzywione taśmy przenośnikowe mają wiele zalet. Zakrzywiona używana taśma przenośnikowa może płynnie pokonywać każdy rodzaj łuku przy bardzo dobrym utrzymywaniu toru. Większość zakrzywionych taśm przenośnikowych ma kształt krzywizny 45, 90 lub 180 stopni. Taśmy w zakrzywionych przenośnikach są generalnie zbudowane w trybie elastycznym. Dlatego zakrzywione taśmy przenośnikowe są szeroko stosowane w rolnictwie i przemyśle, ale głównie w przemyśle ciężkim do przenoszenia dużych maszyn i artykułów. Zakrzywione taśmy przenośnikowe są ogólnie podzielone na pionowe i poziome taśmy przenośnikowe. Bardziej popularne są pionowe zakrzywione przenośniki taśmowe. Przeważnie pionowe zakrzywione taśmy przenośnikowe są trzymane między dwiema skrzyniami i są zasadniczo używane do przenoszenia materiałów sypkich lub jednostek. Poziome zakrzywione przenośniki taśmowe są zwykle budowane na platformie, która przenosi i używane do transportu ciężkich materiałów. Zakrzywione przenośniki taśmowe można regulować w zależności od zastosowania. Materiały użyte do budowy zakrzywionych przenośników taśmowych dobierane są pod kątem ich zastosowania. Używa się bawełny, płótna, PVC, gumy, silikonu oraz twardych i mocnych materiałów, w tym stali i stali nierdzewnej. Najpopularniejsze są zakrzywione taśmy przenośnikowe ze stali nierdzewnej. Mocne metalowe zakrzywione przenośniki taśmowe służą do przenoszenia ciężkich materiałów.

Takie taśmy przenośnikowe z bawełny, płótna i gumy są zwykle używane do transportu lekkich materiałów, takich jak żywność i produkty papiernicze. Zakrzywione taśmy przenośnikowe są często projektowane na zamówienie i dostępne w różnych stylach i szerokościach. Pasy płaskie, pasy klinowe, pasy magnetyczne, pasy korytowe i gumowe pasy przenośnikowe są powszechnie dostępnymi stylami.