You are currently viewing Zaawansowane kamery monitoringu

Zaawansowane kamery monitoringu

Miejski system monitorowania wizyjnego jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i rozbudowanych systemów monitorowania, gdyż składa się z ogromnej ilości urządzeń. Początkowe systemy monitoringu miejskiego składały się z najbardziej podstawowych urządzeń, w celu zachowania najwyższej stabilności, choć coraz częściej wykorzystywane są urządzenia o najwyższej jakości.

Najnowocześniejsze kamery do systemów monitorowania

kamery cctv gdańskNowoczesne kamery o wysokiej rozdzielczości są bowiem znacznie wygodniejsze, i umożliwiają znacznie dokładniejszą obserwację chronionego terenu. Wiele systemów monitorowania miejskiego wyposaża się obecnie w najnowocześniejsze kamery CCTV Gdańsk ma bodaj najnowocześniejszy system miejskiego monitoringu, na którym wzorowane są systemy w całym kraju. Tamtejszy monitoring składa się wyłącznie z obrotowych kamer o najwyższej rozdzielczości, które umożliwiają obserwację w niemal wzrokowej dokładności obrazu. Nie są podatne na zakłócenia obrazu po zbliżeniu czy obrocie obiektywu, dzięki wbudowanym układom filtrowania obrazu, i mogą pracować w dowolnej pogodzie czy w każdym oświetleniu. Każda kamera ma bowiem własne oświetlenie podczerwone, które umożliwia obserwację terenu nawet w warunkach całkowitej ciemności, i znacznie poprawia widoczność kamery w nocy.

Z racji iż owe kamery przeznaczone są do pracy na zewnątrz, są doskonale zabezpieczone przed typowymi uszkodzeniami, jakie mogą przytrafić się urządzeniom elektrycznym wystawionym na ciągły kontakt z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Uszczelnione, wzmocnione obudowy chronią kamery przed zalaniem i zakurzeniem, a antystatyczne klosze zapobiegają typowej utracie jakości obrazu, jaka pojawia się po zakurzeniu zewnętrznej części klosza obiektywu, lub jego zabrudzeniu.