You are currently viewing Wysyłka paczek z Anglii do Polski kurierem

Wysyłka paczek z Anglii do Polski kurierem

Setki tysięcy Polaków pracują i mieszkają na Wyspach Brytyjskich. W Anglii pośród obcokrajowców najwięcej jest między innymi właśnie naszych rodaków. Polacy mieszkający w Anglii bardzo często wysyłają do rodzin w naszym kraju paczki. Niektóre idą dosyć długo, bo wysyłane są krajową pocztą. Odpowiedzią na zapotrzebowanie Polaków są firmy kurierskie, które zajmują się błyskawicznym dostarczaniem paczek do naszego kraju.

Najszybsi kurierzy dostarczają paczki w ciągu doby

najszybszy kurier z anglii do polskiDla tych, którzy potrzebują wysłać paczkę z Anglii i oczekują jej błyskawicznego dostarczenia do Polski, swoje usługi oferują małe firmy kurierskie. W większości są to polskie firmy, które prowadzą swoją działalność na terytorium Anglii. Konkurencją dla małych firm są oczywiście wielkie korporacje kurierskie, które paczki dostarczają równie szybko. Natomiast małe firmy oferują przede wszystkim dobrą cenę, ponieważ działają na minimalnych kosztach. Paczki nie są przewożone samolotem a dużymi i ekonomicznymi samochodami dostawczymi, co znacząco redukuje koszty takiej działalności. Nadając paczkę z Anglii można wybrać tryb błyskawiczny, w którym najszybszy kurier z Anglii do Polski dostarczy ją w ciągu doby. To oczywiście usługa ekstra płatna, bo standardowo paczka z Anglii do Polski dociera w dwa dni. To i tak jest bardzo szybko, a cena wysłania takiej paczki jest o połowę mniejsza, niż w przypadku nadania jej przez najbardziej znane firmy kurierskie. Praca szybkich kurierów wygląda tak, że w ciągu dnia zbierają oni paczki do wysłania z kilkudziesięciu miejscowości. Następnie tego samego dnia wyrusza transport do kraju. Gdy samochód dociera do Polski to paczki rozwożone są do adresatów. Cała operacja trwa dwa dni, ale jak już wspominaliśmy, można tą usługę skrócić do jednej doby za odpowiednią dopłatą.

Każdego dnia trasę z Anglii do naszego kraju pokonują tysiące różnych paczek. Część leci samolotem a część przywożona jest dużymi samochodami dostawczymi. Ta druga opcja dla nadawcy jest o wiele tańsza, a dostarczenie paczki trwa przeważnie dwa dni. To i tak jest naprawdę szybko. Wystarczy porównać to z usługami pocztowymi. Jeśli wyśle się paczkę do Polski standardową pocztą krajową to może ona iść nawet dwa tygodnie. Dlatego o wiele lepiej jest zamówić polskiego kuriera.