You are currently viewing Wysokiej jakości zdjęcia nagrobkowe

Wysokiej jakości zdjęcia nagrobkowe

Fotografie tego typu są bardzo powszechnie stosowane. Przede wszystkim jest to dodatkowy rodzaj upamiętnienia bliskiej osoby, której wizerunek widoczny staje się na tablicy nagrobkowej. Jest to również swoisty element cmentarzy. W dawnych czasach stosowano tzw. portret trumienny, czyli wizerunek zmarłego umieszczano na widocznym miejscu trumny, celem utrwalenia jego osoby i przybliżenia jego wyglądu potomnym. Oczywiście, w niektórych przypadkach wykonywano także rzeźby, jak ma to miejsce na Wawelu.

Jak wykonywanie są fotografie nagrobkowe?

zdjęcia nagrobkowePrzede wszystkim bardzo ważne staje się odpowiednie przygotowanie fotografii, która stanowić będzie wzór dla zdjęcia umieszczonego na nagrobku. W tym celu rodzina zamawiająca zdjęcie, dostarcza także fotografii z podobizną zmarłego. Usługa ta jest powszechnie świadczona przez różnego typu zakłady fotograficzne. Także domy pogrzebowe blisko współpracują z usługodawcami, którzy umożliwiają realizację tego typu fotografii. Dlatego zdjęcia nagrobkowe są powszechnie spotykane na cmentarzach. Bardzo ważny jest jednak sposób realizacji tego typu elementów. Przede wszystkim matrycą dla wydruku staje się porcelana. Idealnie komponuje się z granitowymi i marmurowymi nagrobkami, dodatkowo jest produktem bardzo trwałym i odpornym na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, co jest bardzo ważne w kontekście nagrobków i ich pozostałych elementów. Z reguł są to elementy, od których oczekuje się długowieczności, dlatego staranny dobór wysokiej jakości materiałów wykorzystanych w trakcie ich produkcji powinien przełożyć się na to, iż przynajmniej kilka pokoleń w dalszym ciągu będzie miało świadomość, jak wyglądali ich przodkowie, dzięki regularnym wizytom na cmentarzu, gdzie, między innymi, znajdują się podobizny przodków.

Ważne jest również stosowanie odpowiedniego typu farb przeznaczonych do porcelany. To właśnie wysoka jakość pigmentów przekłada się na trwałość wizerunku. Dzięki dodatkowemu zastosowaniu porcelany, jako podobrazia dla wydruku, tego typu elementy wygrywają walkę z czasem przez bardzo długi okres, co przekłada się na trwałość nagrobków, wraz z wszelkimi ich elementami, jak fotografie na nich umieszczone, czy wyryte w kamieniu informacje dotyczące pochodzenia, daty narodzin i śmierci.