You are currently viewing Wynajmowanie potrzebnych przystawek na roli

Wynajmowanie potrzebnych przystawek na roli

Przygotowując się do zbiorów zignorowałem to, o czym zawsze mówił mi ojciec – sprawdzaj sprzęt jakiś czas przed tym, jak będziesz musiał go użyć. Nie zrobiłem tego i nagle pojawił się problem. Okazało się, że potrzebne mi części są uszkodzone. Na kupno nowych przystawek nie miałem pieniędzy, więc zacząłem szukać innego rozwiązania.

Korzystanie z usług wynajmujących przystawki

wynajem przystawkiKupno części do kombajnu to nie jest łatwa sprawa, szczególnie finansowo. To jest inwestycja, która sporo nadszarpuje budżet. Jednak nie mając odpowiednich narzędzi cały proces zbiorów znacznie by mi się przedłużył. A na to też czasu nie miałem. Zacząłem dzwonić po znajomych rolnikach, czy nie mają czegoś pożyczyć, ale nikt nie mógł mi pomóc. W końcu jednak jeden z nich podpowiedział, że wie, co mogę zrobić. Okazuje się, że jest miejsce, skąd wynajem przystawki jest możliwy. Skierował mnie tam gdzie trzeba i zacząłem liczyć, że uda się jakoś rozwiązać mój problem. I faktycznie wszystko skończyło się dobrze. Mogłem pożyczyć w atrakcyjnej cenie przystawkę do kombajnu, która pomogła mi w zbiorze kukurydzy – szybko i płynnie poszło, więc długo nie minęło, kiedy mogłem już oddać pożyczony sprzęt. Nie wiedziałem, że mam taką możliwość, a to w dużej mierze pomaga, gdy zdarzają się takie nieoczekiwane sytuacje jak u mnie, a czas nagli. Na pewno będę pamiętał na następny raz, że w razie uszkodzeń mojego sprzętu, zawsze mam alternatywę.

Ojciec się trochę zdenerwował na mnie, że nie sprawdziłem tego, co powinienem zanim zabrałem się za zbiory. Ale cieszył się, że byłem w stanie sobie poradzić bez jego pomocy. Przystawki to bardzo pożyteczne rzeczy na roli i zawsze warto mieć do nich dostęp – jak nie kupić własne, to mieć kogoś, od kogo będzie można je wynająć.