You are currently viewing Wykorzystujemy drewniane knoty do świec

Wykorzystujemy drewniane knoty do świec

Świece sojowe naturalnego pochodzenia wraz z drewnianymi knotami mają niepowtarzalny charakter. W czasie palenia drewniany knot strzela oraz naśladuje odgłosy ogniska, co pozwala na pełne zrelaksowanie się oraz wprowadzenie w odpowiedni nastrój. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tych niepowtarzalnych drewnianych knotów, które mogą nam w pełni odpowiadać.

Zalety drewnianych knotów do świec

unikatowe drewniane knoty do świecDrewniane knoty do świec są nowością na rynku i wyróżniają się niepowtarzalnością w porównaniu ze standardowymi kontami. Warto wybrać unikatowe drewniane knoty do świec. Konieczne jest jednak umiejętne ich wykorzystywanie. Przed każdym kolejnym zapaleniem niezbędne jest odłamanie zwęglonej części knota, aby żadne nieczystości nie pozostały w wosku. Oprócz tego znaczący będzie odpowiedni czas palenia. Warto mieć świadomość, iż świec z drewnianym knotem nie można palić zbyt krótko, gdyż powoduje to efekt tunelowania świec. Roztapiany wosk wokół knota będzie roztapiał się przy kolejnym paleniu wyłącznie do tego miejsca, co w czasie poprzedniego palenia. Może to spowodować skrócenie czasu palenia się świecy oraz pozbawiać świece wolnostojące efektu lampionu. Z tego powodu świece te powinny być palone tak długo, aż wosk roztopi się do samych brzegów ceramiki. Zgodnie z zaleceniami świece wolnostojące powinny się palić minimalnie w granicach dwóch i pół godziny, jednak nie dłużej, aż wosk roztopi się do około półtora centymetra od brzegu ścianki świecy. Przy każdym kolejnym paleniu należy palić ją tak długo, aż roztopieniu ulegnie cały basen z wcześniejszego palenia. Odpowiednie stosowanie świec z drewnianym knotem w znacznym stopniu może wydłużyć żywotność takiej świecy oraz sprawić, że będzie paliła się o wiele lepiej. Konieczne jest więc dokładne zapoznanie z zasadami użytkowania przed pierwszym zapaleniem świecy z drewnianym knotem.

Reasumując, poszukując niepowtarzalnych świec, warto sięgnąć po produkty sojowe z drewnianymi knotami. To właśnie ten drewniany element spowoduje, iż taka świeca będzie paliła się w niepowtarzalny sposób, imitując dźwięki palącego się ogniska. Jest ona także w pełni naturalnym produktem, dlatego z chęcią sięgną po nią osoby doceniające dbałość o środowisko i ceniące wyłącznie produkty ekologiczne i nieszkodliwe.