You are currently viewing Wykorzystanie granitu w budownictwie

Wykorzystanie granitu w budownictwie

Jednym z bardziej popularnych materiałów, który wykorzystywany jest w budownictwie jest granit. Z tego surowca możemy otrzymać bardzo trwały produkt, którym jest kostka granitowa. Służy ona do konstruowania różnego rodzaju ścieżek, wykładania nią podjazdów, czy też innych miejsc na zewnątrz. Bardzo często stosuje się nią do wykładania uliczek w zabytkowych częściach miast. Świadczy to tylko o jej wszechstronnym zastosowaniu.

Ile kosztuje kostka granitowa?

kostka granitowa producentW związku z dobrymi właściwościami kostki granitowej, wśród których możemy wymienić jej wytrzymałość na duże obciążenie, odporność na działanie niskich temperatur oraz łatwość w układaniu jest ona bardzo chętnie stosowana nie tylko do wykładnia nią uliczek w starych i zabytkowych częściach miast, ale także coraz częściej przez osoby prywatne. Są w stanie stworzyć z niej ładnie wyglądające alejki, czy ścieżki w ogrodach, czy podjazdy przed garażami. Z tego też powodu bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju kostki. Kostkę granitową możemy kupić bowiem w wielu różnych rozmiarach. Każdy z nich może być w sposób niezwykle praktyczny zastosowany do różnych potrzeb. Do wyłożenia alejki wykorzystać możemy kostkę granitową o niezwykle małej powierzchni, z kolei do wyłożenia podjazdu użyta może zostać także kostka granitowa o nieco większym rozmiarze. Z tego też powodu tak ważny jest zakup odpowiedniego rodzaju surowca do wykonania określonych prac. Na ogół wiele firm sprzedaje różne rozmiary kostki granitowej. Bardzo często jej wielkość zależy do sposobu obróbki. Obróbka polega na zastosowaniu odpowiednich urządzeń do ciosania granitu. W ten sposób powstaje kostka granitowa producent ma zawsze obowiązek poinformować nas o jej rozmiarach. Pozwoli nam to na wybór odpowiedniego rodzaju produktu, który następnie wykorzystamy do naszych potrzeb.

Cena kostki granitowej w znacznym stopniu zależy od jej rozmiaru oraz grubości. Wpływ na nią ma także lokalizacja producenta. Jeżeli znajduje się on dalej od miejsca wydobycia cena produktu co do zasady będzie wyższa. Nie mniej jednak bardzo duża grupa producentów decyduje się na atrakcyjne ceny dla klientów, którzy zdecydują się na zakup większej ilości tego produktu. Zazwyczaj cena kostki granitowej liczona jest za jedną tonę produktu.