You are currently viewing Wygodne obuwie dla pracowników

Wygodne obuwie dla pracowników

Zwykłe buty robocze są najczęściej wzorowane na obuwiu górskim, traperach, czy podobnych butach terenowych, i mimo iż zapewniają dużą ochronę przed uderzeniami, nieszczególnie dobrze sprawdzają się na stanowiskach pracy, na których używane są silne substancje chemiczne. Bardzo szybko przekonaliśmy się, iż na stanowiskach produkcyjnych, na których stosowana jest szkodliwa chemia potrzeba znacznie bardziej wyspecjalizowanego obuwia.

Buty ochronne do pracy z chemikaliami

polecane buty robocze w szczecinieDo ochrony przed chemikaliami zazwyczaj stosowane są dwa rodzaje obuwia roboczego. Pierwszym są gumowe buty laboratoryjne, najczęściej noszone w tych miejscach, w których ryzyko doznania obrażeń nóg przez uderzenia jest niewielkie. Nie są one więc zbyt przydatne na hali produkcyjnej, dlatego zdecydowaliśmy się zaopatrzyć w drugi rodzaj butów, a mianowicie obuwie impregnowane za pomocą preparatów przeciwchemicznych. Takie buty nie odróżniają się zbytnio od standardowego obuwia roboczego, są tak samo grube i wytrzymałe, aczkolwiek znacznie lepiej znoszą długotrwałe wystawienie na działanie środków chemicznych, i nie ulegają uszkodzeniu po kontakcie z takowymi. Zamówiliśmy więc najbardziej polecane buty robocze w Szczecinie, w hurtowni BHP sprowadzającej obuwie robocze od najbardziej renomowanych producentów na całym świecie. Obuwie do pracy, jak zakładaliśmy, miało nie tylko chronić pracownika, ale również być zdatne do użytku przez bardzo długi czas. Nie oszczędzaliśmy więc na wyposażeniu, i wybraliśmy najlepszy wariant obuwia, który często wykorzystywany jest w najbardziej szkodliwych stanowiskach pracy w zakładach przemysłowych. Buty z wybranej przez nas serii są zdecydowanie trwałe, i mogą być używane nawet przez cały rok przy minimalnej konserwacji i czyszczeniu z pozostałości po substancjach używanych w pracy, a pracownicy uważają, iż są one zdecydowanie wygodniejsze niż jakiekolwiek zwykłe obuwie robocze.

Mają bowiem wygodną podszewkę, dobrą wentylację i znacznie lepiej zaprojektowane podeszwy, które pozwalają pracownikowi wykonywać zadania na mokrej, śliskiej powierzchni bez obaw o utratę równowagi. Nie są to buty szczególnie drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny wyspecjalizowanego obuwia ochronnego, a z racji dużego zapotrzebowania są zawsze dostępne.