You are currently viewing Wolnostojąca wanna w małych pomieszczeniach

Wolnostojąca wanna w małych pomieszczeniach

Budując nowy dom musimy zwrócić uwagę na wybór odpowiednich rozwiązań aranżacyjnych, które stylem i użytecznością będą pasowały do trybu życia całej rodziny. Szczególnie istotne jest dobranie właściwej armatury łazienkowej – odpowiednie dopasowanie wysokości toalety i umywalki, a także decyzja o zamontowaniu prysznica lub wanny. Oczywiście przy okazji chcemy, aby pomieszczenie wpasowało się w nasz gust i wnętrzarski – czy możemy zatem zdecydować się na wybór wolnostojącej wanny? Czy jej rozmiar i funkcjonalność sprawdzą się w naszej łazience?

Wybór wanny wolnostojącej

wanna wolnostojąca przyścienna warszawaPiękna wanna wolnostojąca w kolorze kości słoniowej na złotych nóżkach zamontowana na środku łazienki, otoczona włoskimi kaflami ceramicznymi przypominającymi marmur, to marzenie aranżacyjne wielu osób. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na jego spełnienie – taki rodzaj armatury łazienkowej nie sprawdzi się w każdej przestrzeni. Zainstalowanie wanny na samym środku łazienki wygląda efektownie, jednak w przypadku pomieszczenia o niewielkich rozmiarach, może być zwyczajnie niepraktyczne. Wówczas bardzo trudno byłoby nam dotrzeć do innych elementów, takich jak umywalka, sedes czy ewentualna pralka. W takim przypadku możemy zdecydować się na kompromis – wanna wolnostojąca przyścienna Warszawa będzie wyglądała fantastycznie, a zaoszczędzi sporo miejsca. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, iż takie rozwiązanie jest nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ zakamarki za ozdobnymi nóżkami lubią zbierać kurz. Czy wanna wolnostojąca nadaje się dla dzieci i osób starszych? Jak najbardziej, o ile zapewnimy im odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Świetnym rozwiązaniem jest zakup schodków ułatwiających wejście do wanny, a także zamontowanie poręczy przy ścianie. Ogromną zaletą wanien wolnostojących jest możliwość swobodnego przesuwania jej, jeżeli zmienimy długość odpływu, a bateria i słuchawka prysznicowa została zamontowana przy ścianie. To fantastyczna opcja na szybkie odświeżenie wyglądu łazienki.

Wanna wolnostojąca to zdecydowanie najbardziej estetyczne i efektowne rozwiązanie, które wspaniale sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Wybierając wolnostojący model przyścienny możemy wygodnie zainstalować taką wannę nawet w małych łazienkach i cieszyć się jej fantastycznym wyglądem.