You are currently viewing Właściwości lakierów podkładowych

Właściwości lakierów podkładowych

Kiedy myślimy o drewnianej podłodze w naszym domu najczęściej przed oczami mamy podłogę, która charakteryzuje się nasyconymi kolorami, gdzie na powierzchni drewna widać wyraźnie słoje i wszelkiego typu pęknięcia. Oczywiście, podłoga tego typu musi odznaczać się w naszej ocenie odpowiednim połyskiem. Jeśli spojrzymy na naturalne drewno, najczęściej nie znajdziemy żadnej z wcześniej wymienionych cech. Jak więc otrzymywany jest tak estetyczny wygląd drewnianej podłogi?

Produkty od firmy Capon

capon lakier podkładowyW dużej mierze zdecydowana większość efektów wizualnych, którymi odznaczają się podłogi drewniane, jest osiągana poprzez wykorzystanie procesu nazwanego lakierowaniem. Podczas realizacji lakierowania korzysta się z preparatów popularnie nazywanych lakierami, które charakteryzować się mogą zróżnicowanym składem, a co za tym idzie, również i dość różnią funkcjonalnością. Jednym z najpopularniejszych produktów w tej kategorii jest lakier podkładowy, który produkowany jest przez kilka firm. Kiedy zależy nam na zakupie preparatu wysokiej jakości, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na produkty proponowane nam przez firmę Capon. Każdy wyprodukowany przez firmę Capon lakier podkładowy odznacza się wysoką wydajnością i efektywnością zastosowania. Oczywiście, w asortymencie produktów znajdziemy lakiery, które cechują się różnym składem, więc sprawdzają się podczas lakierowania różnymi metodami. To, z jakiej metody zdecydujemy się skorzystać w największej mierze związane jest z budżetem, jakim dysponujemy, a także z czasem schnięcia lakieru, który będzie dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem. W przypadku niektórych lakierów wystarczy jedna warstwa do osiągnięcia pożądanego przez nas rezultatu, w przypadku innych konieczne będzie nałożenie drugiej warstwy, co może wydłużyć czas oczekiwania na wyschnięcie podłogi, co umożliwi nam przystąpienie do dalszego wykończenia wnętrza.

Zastosowanie dobrze dobranego lakieru pozwoli nam wydobyć głęboki kolor drewna, ale również wzmocnić jego powierzchnię w zakresie odporności na zarysowania. W przypadku podłogi, która została polakierowana, w zdecydowanie mniejszym stopniu mamy do czynienia z pojawianiem się zabrudzeń trudnych do usunięcia. Jest to spowodowane gładką powierzchnią drewna, jaką otrzymujemy po procesie lakierowania.