You are currently viewing W swojej spółce zatrudniam dwie księgowe

W swojej spółce zatrudniam dwie księgowe

Prowadzenie dużej spółki działającej w oparciu o kodeks prawa handlowego to ogromne wyzwanie pod każdym względem. Zapanowanie nad tysiącem różnych zajęć i obowiązków może być problemem dla osób, które nie są do tego odpowiednio przygotowane. Jestem prezesem dużej spółki i osobiście zatrudniam szereg osób, które pomagają mi w prowadzeniu spraw spółki. Jest oczywiście zarząd, ale najważniejsze są księgowe. Na tym stanowisku zatrudniam na stałe dwie osoby.

Do pełnej księgowości potrzeba solidnej wiedzy

pełna księgowość warszawaMoże nie każdy o tym wie, ale spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółki akcyjne czy komandytowe rozliczają się z należnych podatków w zupełnie inny sposób, aniżeli proste działalności gospodarcze czy spółki cywilne. W przypadku zaawansowanych form prowadzenia przedsiębiorstwa również rozliczenia mają bardzo zaawansowaną i skomplikowaną formę. Od kilkunastu lat piastuję eksponowane stanowiska w takich spółkach, a i tak na tematy księgowania i rachunkowości wiem bardzo niewiele. Dlatego właśnie uważam, że pełna księgowość Warszawa wymaga zatrudnienia księgowych na wyłączność w swojej spółce. Wówczas wiem, że dana księgowa zajmuje się tylko i wyłącznie finansami spółki, której jestem prezesem. Przecież to jest kwestia ksiąg handlowych, bilansów i rachunków zysków i strat, ale nade wszystko jest jeszcze kwestia rozliczeń kadrowo-płacowych. Przy takiej dużej spółce jak moja jest naprawdę sporo pracy nawet dla dwóch księgowych. A dzięki temu, że księgowe są dwie to zawsze w razie konieczności jedna może iść na urlop, a obowiązkami mogą się wymieniać w razie potrzeby. Natomiast wychodzę z założenia, że lepiej jest zatrudniać księgową na etacie, aniżeli korzystać w tym zakresie z outsourcingu. Takie jest przynajmniej moje zdanie, bo wolę mieć poczucie, że ktoś się zajmuje finansami mojej spółki z całkowitym zaangażowaniem.

Chodzi mi tylko o to, żeby moja księgowa czy raczej księgowe potrafiły odpowiedzieć na każde moje pytanie w każdym momencie. Jeśli zapytam się o dane z bilansu czy ksiąg to wiem, że w ciągu kilku minut uzyskam kompletną odpowiedź wraz z wyjaśnieniem. Dlatego uważam, że księgowa na etacie to najlepsze rozwiązanie. Kiedy zatrudnia się dwie księgowe to można mieć pewność, że finanse prowadzone są w sposób ciągły.