You are currently viewing Używane akumulatory można sprzedać do skupu

Używane akumulatory można sprzedać do skupu

Stary i zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny może być nie lada kłopotem dla jego właściciela. Chodzi oczywiście o jego utylizację, bo przecież wiadomo, że często zupełnie nie wie się co zrobić ze starą pralką, komputerem czy akumulatorem. Szczególnie to ostatnie urządzenie może być kłopotliwe. Akumulatory mają bowiem wewnątrz kwas silniejszy, aniżeli ten posiadany przez baterie. Jeśli chodzi o stary sprzęt to jest na to rozwiązanie.

Elektronikę i akumulatory skupują na złomie

skup akumulatorówRozwiązaniem wszystkich kłopotów związanych z utylizacją starego sprzętu elektronicznego i elektrycznego jest oczywiście skup złomu. Na złomowisko można zawieźć wszystko – tylko tutaj pojawia się magiczne słowo zawieźć. Bo przecież wiadomo, że stary akumulator przewieziemy z łatwością. Jednak ze starą lodówką czy gigantycznym telewizorem może już być mały kłopot. Skupmy się jednak na wspomnianych akumulatorach, bo to jednak z nimi najwięcej ludzi ma problem. Chodzi przecież o ich odpowiednie składowanie i utylizację. Każde złomowisko prowadzi skup akumulatorów i wystarczy jedynie zawieźć takie niepotrzebne już urządzenie na najbliższe złomowisko. Wówczas można zostawić stary akumulator, a bardzo często otrzymamy jeszcze za to kilka lub kilkanaście złotych. Na złomowisko możemy oddać wszystko – również takie urządzenia, które wymagają specjalnej utylizacji. Ale takiej utylizacji wymaga również stara lodówka czy stara pralka. Każdy taki sprzęt powinien trafić na złomowisko lub do firmy, która zajmuje się przetwarzaniem elektrośmieci. Na koniec jeszcze warto odpowiedzieć na pytanie dotyczące kasy jaką możemy dostać w skupie za stary akumulator. Kilkanaście złotych to maksimum na co możemy liczyć. Bo za kilogram takiego złomu skupy płacą około trzech złotych. A pomimo swojego ciężaru stare akumulatory nie ważą więcej niż kilka kilogramów.

Najlepszym pomysłem na zutylizowanie starych urządzeń elektrycznych jest oddanie ich na złomowisko. Można tak zrobić zarówno ze starą lodówką, pralką czy też ze starym akumulatorem. Złomowiska prowadzą skup akumulatorów i płacą za nie po kilka złotych za kilogram. To niewiele, ale tak naprawdę płacą nam za to, że pozbywają nas kłopotu z przetrzymywaniem starego sprzętu. A akumulatorów lepiej nie trzymać w nieskończoność w domu.