You are currently viewing Typowy kosz na zabawki

Typowy kosz na zabawki

Dzieci często mają bałagan w swoim pokoju, ponieważ chętnie wyciągają wszystkie zabawki, ale nie mają ochoty ich chować. Czasem możemy mieć wrażenie, że one świetnie się czują w takim nieładzie, bo wszystko mają na podłodze pod ręką. Jednak każda rzecz musi mieć swoje miejsce, aby w razie konieczności można było ją schować.

Do czego nadają się kosze na zabawki?

klasyczny materiałowy kosz na zabawkiŁatwo jest kupować maluchom nowe zabawki, ale trudniej jest pochować w pokoju, w którym brakuje miejsca na nie. Wtedy liczą się sprytne rozwiązania, które są w stanie w jednym miejscu przechowywać wiele rzeczy. Wiele maluchów ma plastikowe pojemniki na zabawki, które można ustawiać jeden na drugim, ale po załadowaniu ich zabawkami mogą być ciężkie. Innym rodzajem pojemników mogą być drewniane skrzynie czy worki płócienne, jednak one nie zawsze będą pasować do każdego pokoju. Na pewno w większości przypadków sprawdzi się klasyczny materiałowy kosz na zabawki, który jest bardzo pojemny. Wbrew pozorom może się wydawać, że niewiele rzeczy w nim zmieścimy, ale po rozłożeniu okazuje się, że jego obwód sprawia, że bez kłopotu zmieszczą się w nim spore przedmioty. Kosze są bezpiecznym miejscem do przechowywania zabawek, ponieważ są lekkie, materiałowe i niezbyt duże. W sprzedaży znajdziemy kosze na zabawki o wysokości od trzydziestu pięciu do nawet sześćdziesięciu pięciu centymetrów. Co do ich kształtu, to może on być okrągły, kwadratowy i prostokątny, przez co na pewno będzie pasować do wystroju każdego pokoju. Dla chłopca kosz może mieć nadruki z samochodami, planetami czy gwiazdami, a dla dziewczynki idealny będzie bawełniany kosz z misiami, lalkami lub  kucykami. Wszystkie modele są wyposażone w praktyczne uszy do trzymania, za które maluch może przesuwać kosz. Bawełniana powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu, zatem w razie zabrudzenia szybko sobie z nimi poradzimy.

Podobne kosze są oferowane na pranie, z tą różnicą, że są wyższe. Takie pojemniki na zabawki są bardzo praktyczne i przydadzą się przez wiele lat. Kiedy maluch wyrośnie z zabawek, to kosz może służyć jako miejsce na brudną bieliznę czy przechowywania zapasowej pościeli. Nie są one drogie, ponieważ trzeba za nie zapłacić od dwudziestu do osiemdziesięciu złotych, ale najtaniej je kupmy w internecie.