You are currently viewing Tynki maszynowe kładzie się bardzo szybko

Tynki maszynowe kładzie się bardzo szybko

Jak się dzisiaj tynkuje ściany w nowych budynkach? Otóż robi się to bardzo szybko i bardzo dokładnie. Wykorzystuje się w tym celu maszynę zwaną agregatem tynkarskim. Do maszyny wsypuje się tynk, który kupuje się w workach. Może to być tynk gipsowy albo wapienny. Do agregatu podpina się wodę i pistolet do nakładania tynku na ścianę. Firmy, które zajmują się takim tynkowaniem wiedzą doskonale, że po nałożeniu masy tynkarskiej wszystko trzeba jeszcze bardzo dokładnie wygładzić.

Po położeniu tynku nie trzeba kłaść gładzi

najlepsze tynki maszynowe na śląskuPisząc o tynkowaniu mamy na myśli oczywiście położenie masy tynkarskiej na pustaki. Trzeba wykonać taką czynność, ale wiele osób myśli, że potem trzeba jeszcze wziąć firmę do położenia gładzi gipsowej. Jednak w tej chwili firmy oferujące najlepsze tynki maszynowe na Śląsku kładą je w taki sposób, że ściany po wyschnięciu są idealnie gładkie. Naprawdę nie trzeba już niczego poprawiać, a położenie na nie gładzi gipsowej to już zupełnie zbędny koszt. Tym bardziej, że firmy tynkarskie oferują dwa rodzaje tynków do wyboru. Każdy inwestor musi wybrać pomiędzy tynkami gipsowymi a tynkami cementowo-wapiennymi. Te ostatnie nazywa się po prostu tynkami wapiennymi, ale zawsze do masy tynkarskiej dodaje się w odpowiednich proporcjach cementu. Myśląc logicznie nikt nie położy gładzi gipsowej na tynki wapienne, bo to nie ma sensu. Jeśli tynkowanie zlecimy naprawdę dobrej firmie to możemy być pewni, że ściany będą idealnie gładkie. Wystarczy je potem tylko zagruntować i pomalować. Na koniec jeszcze tylko dwa zdania o szybkości prac przy tynkowaniu maszynowym. Dokładni fachowcy otynkują cały dom w maksymalnie dwa tygodnie. Przyjmując, że dom ma około stu metrów powierzchni użytkowej to ścian będzie około czterystu metrów. W dwa tygodnie wszystko powinno być zrobione na gotowe.

Niektóre firmy oferujące położenie tynków maszynowych nie przyjmują mniejszych zleceń niż wspomniane czterysta metrów kwadratowych. Jest tak dlatego, że transport maszyny tynkarskiej i jej podłączenie to dość duże przedsięwzięcie i koszt. Dlatego raczej nie przewozi się jej z budowy na budowę. Firmy wolą więc brać zlecenia, w których do otynkowania jest więcej ścian. W praktyce każdy dom tynkowany wewnątrz w całości ma powierzchnię co najmniej tej wielkości.