You are currently viewing Tarasy drewniane

Tarasy drewniane

Taras, w każdym domu to typowo letnie i wiosenne miejsce. Jest to idealne do spędzania na świeżym powietrzu miejsce, które można uznać jako relaksacyjne. Dobry taras jest oczywiście takim miejscem, gdzie my się czujemy dobrze, dlatego powinien być wykonany z głową. Współcześnie stylistyka tarasów jest różnorodna, jednak najbardziej popularne z nich to typowe tarasy z drewna, które znajduje najwięcej zwolenników jeśli chodzi o stylizacje. Na drewnianym tarasie czujemy się jakbyśmy żyli w zgodzie z naturą.

Duża wytrzymałość tarasu kompozytowego

wytrzymałe tarasy kompozytoweDrewno na tarasie wygląda, przede wszystkim, ładnie. Doskonale pasuje do niemal każdej elewacji, trawnika, czy rodzaju dachówki. Stąd też większość ludzi wybiera drewno jako podłoże swojego tarasu. Niestety z drewnem nie jest aż tak kolorowo, jakby się wydawało. Drewno jest produktem naturalnym, które ma naprawdę dobre właściwości, ale także sporo wad. O drewno w końcu trzeba dbać, konserwować je, malować. Niewłaściwie przechowywane drewno, lub takie o kiepskiej jakości może się spaczyć lub zwiększyć swoją objętość. Aby nie mieć tych wszystkich problemów, ale cieszyć się nadal z doskonałego wyglądu, jaki daje nam drewno, można wybrać pewną alternatywę – deski kompozytowe. Ten materiał nie boryka się z typowymi dla drewna przypadłościami, a do tego nie wymaga także konserwacji. Z tego materiału można zbudować naprawdę wytrzymałe tarasy kompozytowe, które stylistyką będą wyglądały identycznie jak drewniane. Ideą kompozytów było od samego początku alternatywa dla drewna i konieczność wyeliminowania problemów z tym materiałem. Co ciekawe, uzyskano także dużo większą wytrzymałość niż w przypadku drewna, gdyż w kompozytach wykorzystano nowoczesną technologię i zasady mechaniki budowli. Kompozyty mają przestrzenną budowę w oparciu o kratownice, podobnie jak filary stalowe, przez co ich grubość nie musi być aż tak duża w porównaniu z drewnem o podobnej wytrzymałości.

Kompozyty oczywiście kosztują więcej niż drewno, ale wcale nie oznacza to większych kosztów. Biorąc pod uwagę dłuższy okres eksploatacji, podczas którego drewno trzeba pielęgnować, malować, smarować i dbać o ogólny stan, to całość kosztów wychodzi jednak na plus dla kompozytów. Wiedzą o tym wszyscy inwestorzy, którzy częściej jednak wykorzystują kompozytowe materiały niż drewno.