You are currently viewing Tania maseczka przeciwsmogowa

Tania maseczka przeciwsmogowa

 

Każdy z nas chciałby oddychać świeżym powietrzem, którego w dzisiejszych jest jak na lekarstwo. Wiele osób żyjących w dużych miastach, w sezonie grzewczym nie wychodzi z domu bez specjalnej maseczki, która oczyszcza powietrze.

Z czego jest wykonana maska antysmogowa?

maseczka przeciwsmogowaDługotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może wywołać poważne problemy zdrowotne. Jest ono szczególnie szkodliwe dla dzieci, osób starszych czy kobiet w ciąży. Żeby się skutecznie ochronić przez smogiem jaki panuje w sezonie grzewczym, potrzebna jest maseczka przeciwsmogowa. Najlepszym sposobem jest nie wychodzenie z domu i stosowanie specjalnych filtrów powietrza, ale jest to niemożliwe. Jeżeli już musimy wyjść, to koniecznie trzeba zakładać maski z dobrymi filtrami. Większość modeli posiada filtry N99 i N95. Zatrzymują one odpowiednio dziewięćdziesiąt dziewięć i dziewięćdziesiąt pięć procent zanieczyszczeń w powietrzu, w tym także pyły zawieszone PM10 i PM2,5. Najważniejszym elementem filtra w masce jest filtr węglowy, który zatrzymuje niebezpieczne związki chemiczne i neutralizuje zapachy. Kupując maskę wielokrotnego użytku, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra. Wykonuje się to średnio co dwadzieścia – trzydzieści godzin, ponieważ później jego skuteczność drastycznie spada i staje się bezużyteczny. Maskę przeciwsmogową należy zakładać zawsze, kiedy przekroczone są normy dopuszczalne szkodliwych substancji. Są one dostępne w kilku rozmiarach i wykonane są z miękkiej bawełny i z wygodnym rzepem do zapinania z tyłu głowy.

Jeżeli mieszkamy w dużym mieście, w którym z sezonie grzewczym często panuje bardzo duże zanieczyszczenie powietrza, to warto zainwestować w dobrej jakości maskę przeciwsmogową, która zapewni nam czyste powietrze do oddychania.