You are currently viewing Szkolenia dla księgowych a zmiana zawodu

Szkolenia dla księgowych a zmiana zawodu

Zaraz po liceum musiałam znaleźć sobie pracę. Wiadomo, bez wykształcenia nie mogłam liczyć na nie wiadomo jaką posadę. Zatem jak udało mi się dostać pracę jako asystentka prezesa to byłam bardzo zadowolona. Odbierałam telefony, zajmowałam się pocztą, przyjmowałam klientów. Byłam w tym dobra, szef był zadowolony, a ja miałam stabilną pracę na etacie. Z czasem jednak chciałam robić coś więcej.

Otwarte szkolenia podatkowe

szkolenia dla księgowychChciałam się dalej uczyć, rozwijać, miałam odłożone pieniądze by pójść na jakieś kursy, studia zaoczne czy szkolenia. Przeglądałam dostępną w moim mieście ofertę, by wybrać to, co będzie najlepsze. Zdecydowanie żadna kosmetologia czy florystyka mnie nie interesowały. Wolałam zajmować się dokumentami, lubiłam robić tabelki i zestawienia. Zainteresowały mnie otwarte szkolenia dla księgowych. Były to kursy dla początkujących, pozwalające nauczyć się od podstaw wszystkiego co związane z podatkami dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Były też inne kursy, na przykład z CIT, czy VAT, ale ja chciałam zacząć od czegoś prostszego. Podatki nie były dla mnie trudne, często dla znajomych rozliczałam PIT-y. Zapisałam się na pierwsze szkolenie by się przekonać, czy na pewno to coś dla mnie. Mieliśmy tam dwóch wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Widać było, że nie tylko wiedzą wszystko o danym temacie, ale także umieją przekazać swoją wiedzę. Szkolenie było bardzo ciekawe, a ja szybko przyswajałam nabytą wiedzę. Bardzo mi się podobały takie kursy. Dodatkowo w przerwie mieliśmy darmową kawę, herbatę i ciasteczka, mogliśmy rozmawiać i wymieniać się spostrzeżeniami z innymi uczestnikami kursu. Zaraz po tym kursie zaklepałam sobie miejsca na dwa kolejne. Dzięki nim będę miała zaświadczenia o odbytych szkoleniach, co na pewno pomoże mi w znalezieniu pracy. Cieszyłam się także z tego, że kursy odbywają się w weekendy, więc nie musiałam od razu rezygnować z etatowej pracy by się uczyć.

Na pewno jeszcze będę chodzić na kursy dla księgowych, a potem chcę się zapisać na egzamin na główną księgową. Wtedy oficjalnie zwolnię się z pracy asystentki i będę mogła rozpocząć karierę księgowej. Nie mogę się doczekać kiedy będę miała własne biuro i będę mogła przyjmować pierwszych klientów. To będzie dla mnie spełnienie marzeń.