You are currently viewing Susz z konopi siewnych

Susz z konopi siewnych

Konopie to rośliny, które niekoniecznie są uznawane za pożyteczne. Wynika to w dużym stopniu stąd, że wiele osób wie jedynie o istnieniu konopi indyjskich znanych szerzej jako marihuana. Trzeba jednak zauważyć, że konopie dostępne są również w odmianie legalnej. W przeszłości uprawiano w Polsce bardzo często konopie przemysłowe, które wykorzystywano na wiele sposobów. 

Lecznicze odmiany konopi 

dobry susz cbdKonopie przemysłowe przez wieki uprawiane były głównie w celu pozyskiwania bardzo mocnych włókien konopnych, które następnie wykorzystywano do produkcji ubrań. Dostrzegano jednak już wtedy, że konopie przemysłowe mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że wyniki przeprowadzonych badań przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. W strukturach konopi przemysłowych znajduje się mnóstwo cennych składników, które mogą wpływać bardzo dobrze na poprawę pracy naszego układu nerwowego. Szczególnie chętnie obecnie wykorzystuje się legalny, dobry susz CBD. Jest to produkt, który w swoim składzie nie zawiera absolutnie żadnych substancji psychoaktywnych. W konopiach indyjskich znajduje się również wiele leczniczych substancji, ale same konopie są zakazane ze względu na obecność psychoaktywnego THC. Natomiast w przypadku konopi przemysłowych zamiast niego znajduje się znaczna ilość drogocennych kannabinodiów. Do najbardziej cenionych zaliczyć można CBD. Susze konopne wytwarzane z konopi przemysłowych można spalać w sposób tradycyjny lub też można wykorzystywać do takiego celu urządzenia zwane waporyzatorami. Dzięki nim można wyciągać z konopi wszystko to, co mają one najcenniejszego. W suszu konopnym często znaleźć można również spore ilości leczniczego kwasu kannabidiolowego, który określany jest czteroliterowym skrótem CBDa. Kwas ten ma tę niezwykłą właściwość, że wpływa na redukcje ilości wolnych rodników tlenowych co może skutkować zmniejszeniem ryzyka zachorowania na nowotwór.

Na ten moment susze konopne powstałe z konopi przemysłowych można nabyć bardzo łatwo. Produkty te dostępne są w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli natomiast nie uda nam się takich sklepów znaleźć to warto przemyśleć zakup suszu konopnego drogą elektroniczną. Obecnie przez Internet zamówić można również inne ciekawe produkty powstające z konopi.