You are currently viewing Sprawny sworzeń wahacza Renault Megane

Sprawny sworzeń wahacza Renault Megane

Sworzeń wahacza, zwany jest także sworzniem zwrotnicy, gdyż odpowiada za prawidłowy skręt przednich kół w samochodzie. Choć to stosunkowo niewielka i wytrzymała cześć, jak łatwo można się domyślić, jeśli jest niesprawna, może być przyczyną poważnego wypadku. Oznaką zużytego sworznia w Renault Megane, może być przede wszystkim głuchy, denerwujący odgłos w przedniej części podwozia.

Sworznie zwrotnicy w Renault Megane – ceny

sworzeń wahacza renault meganeDobra wiadomość dla kierowców, którzy podejrzewają w swoim aucie usterkę sworznia, jest taka, iż sama część nie nadwyręży naszego budżetu. Zamiennik dobrej jakości kosztuje kilkadziesiąt złotych. Mechanicy oraz specjaliści od napraw zawieszenia, są zgodni co do tego, że na sworzniach nie należy oszczędzać. Im lepsza jakość, trwalszy materiał, tym dłużej będzie nam służył. Gorsza wiadomość jest taka, iż nie mamy wpływu na stan dróg w naszym kraju. Brukowane, dziurawe ulice i zbyt wysokie krawężniki, sprzyjają psuciu się układu zawieszenia i nie dotyczy to tylko sworzni ale wszystkich układów. Dobry sworzeń wahacza Renault Megane, można kupić zarówno w firmowych salonach, sklepach z auto częściami, jak i w sklepach internetowych. Jeśli ważna jest dla nas cena, to w dogodnym przedziale ok. 50-100 zł, znajdziemy duży wybór sworzni dobrej jakości. Dzięki wymianie nasz Renault Megane będzie dalej jeździł i zniknie denerwujący, głuchy stukot z przodu auta.

Do wymiany części zawieszenia w samochodach marki Renault Megane należy podchodzić odpowiedzialnie. Nie ma sensu zwlekać z naprawa wahaczy, gdyż to bardzo niebezpieczne. Tym bardziej, że ceny sworznia wahacza są całkiem przystępne. Warto zainwestować w dobrej jakości sworzeń, by dłużej cieszyć się sprawnym pojazdem. Nawet najlepsza część może się popsuć przy nieodpowiedniej jeździe i najeżdżaniu na wysokie krawężniki.