You are currently viewing Sposoby na oczyszczanie twarzy

Sposoby na oczyszczanie twarzy

Jak pewnie większość z nas wie, oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych etapów naszej codziennej pielęgnacji, oprócz nawilżania, które jednak nie będzie zbyt skuteczne, jeśli nie oczyścimy naszej skóry z sebum, makijażu i wszelkich innych zanieczyszczeń. Są różne sposoby na oczyszczanie twarzy. Osoby z cerą tłustą i mieszaną szczególnie powinny zadbać o ten punkt w swojej pielęgnacji. Ci z cerą suchą mają trochę łatwiej, gdyż ich cera aż tak się nie zanieczyszcza a pory mniej się zatykają.

Więcej o skutecznym oczyszczaniu twarzy

oczyszczanie twarzy we WrocławiuUtrzymanie pięknego wyglądu cery, szczególnie problematycznej, nie jest łatwe. Wszyscy posiadacze właśnie takiego typu cery to wiedzą, jednak nie można się poddawać, lecz szukać jak najskuteczniejszych sposobów na to, by móc cieszyć się piękną cerą, niezależnie od wieku. Jak już zaznaczyliśmy na początku, oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne. Usunięcie wszelkich niepotrzebnych rzeczy z cery jest istotne, by potem składnikom łatwiej było wnikać w głębsze warstwy naszej skóry i poprawiać jej kondycję. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać. W oczyszczaniu skóry bardzo ważny jest umiar i dopasowanie rodzaju oczyszczania do typu naszej skóry. Jeśli jesteśmy w tym temacie kompletnie zagubieni, dobrym wyjściem będzie udanie się do kosmetyczki lub dermatologa. Doradzi on nam, jakie produkty lub zabiegi oczyszczania wybrać. Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy we Wrocławiu znajdziemy tam wiele salonów kosmetycznych, które w sposób profesjonalny zajmą się naszą cerą. Możemy wykonać tam manualne oczyszczanie skóry lub chemiczne (peelingi kwasami). Jeśli natomiast chcemy postawić na pielęgnację domową, powinniśmy wybrać delikatne peelingi enzymatyczne i maski oczyszczające. Peelingi ziarniste mogą być dla niektórych zbyt mocne i uszkodzić barierę hydrolipidową.

Trzeba zaznaczyć, że oczyszczanie twarzy u osób, które zwykle tego nie robią, może przynieść bardzo dobre rezultaty. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. W przypadku peelingu enzymatycznego, jeden raz na tydzień powinien wystarczyć. W przypadku kwasów wykonywanych u kosmetyczki raz na miesiąc to optymalna częstotliwość. Złuszczając skórę powinniśmy pamiętać o intensywnym nawilżaniu oraz o wysokiej ochronie przed słońcem, czyli o noszeniu kremów z filtrami.