You are currently viewing Solidne deski podłogowe

Solidne deski podłogowe

Istnieje wiele różnych sposobów na pokrycie podłóg. Warto jest jednak wziąć pod uwagę to, ze nie do każdego pomieszczenia możliwe będzie zastosowanie danego pokrycia. Wynikać to może między innymi z właściwości danego materiału. Niekiedy dobrym pomysłem będzie zastosowanie materiału bardziej odpornego na uszkodzenia z uwagi na częstotliwość użytkowania danego pomieszczenia.

Zakup desek podłogowych

trwałe deski podłogowe od producentaZ tego też powodu warto jest zwrócić uwagę na to, do jakiego pomieszczenia warto będzie zastosować dany rodzaj podłoża. W przypadku pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność polecane są przede wszystkim podłogi z materiałów, które nie chłoną wody. Wśród nich wymienić można choćby terakotę, czy modne w ostatnim czasie panele winylowe. W innych pomieszczeniach możemy z kolei rozważyć położenie podłogi w całości z drewna. W tym celu możemy wybrać między innymi panele podłogowe, czy nawet deskę podłogową. Ten drugi typ podłogi jest o wiele droższy od paneli, jednak cechuje się znacznie większą wytrzymałością oraz bardziej naturalnym wyglądem. Widoczne są tam bowiem naturalne sęki występujące w drzewie. Jeżeli budżet, który mamy przeznaczony na ten cel nie jest naszym ograniczeniem warto jest rozważyć kupno tego rodzaju podłogi. Jeśli chodzi o trwałe deski podłogowe od producenta możemy je zamówić w wielu miejscach. Bardzo często sklepy, które są dystrybutorami tego rodzaju podłóg znajdziemy zarówno dużych, jak również mniejszych miastach. Niekiedy rozwiązaniem jest również zakup tego rodzaju produktu bezpośrednio w sklepie producenta. Te niekiedy mogą znajdować się jedynie w określonych rejonach kraju. Nie mniej jednak producenci starają się dotrzeć do najszerszego grona klientów. Z tego też powodu bardzo często otwierają swoje sklepy w wielu miastach. Dzięki temu klienci mają łatwiejszy dostęp do tego typu produktów.

Jeden metr kwadratowy tego rodzaju podłogi może kosztować nawet ponad sto złotych. Z tego też względu niezwykle ważną sprawą jest dokładne sprawdzenie wszelkich dostępnych wariantów podłóg wykonanych z desek. Pozwoli to na znacznie łatwiejsze dokonanie wyboru z pośród oferowanych produktów. Warto tutaj zaznaczyć, że cena jednego metra podłogi może się różnić w zależności od grubości desek, które są użyte do tego celu.