You are currently viewing Smaczne suszone owoce

Smaczne suszone owoce

Jak wiadomo zdrowa dieta powinna być bogata w świeże owoce i warzywa, ponieważ są one źródłem wielu witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak większość z nich jest sezonowych, zatem nie mamy do nich dostępu przez cały rok.

Wybór najlepszych suszonych owoców

suszone owoce ekoW sezonie letnim mamy ogromny wybór krajowych, ale też egzotycznych owoców, które smakują wyśmienicie, ponieważ dojrzewały na słońcu i w odpowiednich warunkach. Truskawki, maliny, jagody, morele czy winogrona kuszą słodyczą niejednego z nas. W zimie mamy ich niedobór, ponieważ zwyczajnie nie ma ich w sprzedaży i możemy się ratować tylko mrożonymi produktami, które są mniej wartościowe niż świeże. W takiej sytuacji można dietę uzupełnić w suszone owoce eko, które są dostępne niemalże w każdym sklepie spożywczym. Ekologiczne od zwykłych różnią się przede wszystkim jakością użytych owoców, które pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw i są suszone w naturalny sposób na słońcu. Większość ogólnie dostępnych owoców zawiera siarkę, która niszczy w nich naturalną witaminę B12 – niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedynie ekologiczne owoce są niesiarkowane, a w swoim składzie zawierają jedynie owoce i odrobinę ekologicznego oleju. Nie mają także cukru i soli, dlatego też każdy z nas może je spożywać między posiłkami jako przekąskę. Suszone owoce także świetnie się nadają jako dodatek do ulubionego musli, do płatków owsianych, do jogurtu czy nawet do wytrawnych dań obiadowych.

Pośród najpopularniejszych suszonych owoców należy wymienić rodzynki, daktyle, morele, figi i banany w postaci chipsów. Oczywiście jest ich znacznie więcej i wszystkie mają wyjątkowe smaki, bogate w witaminy i minerały, dlatego są one polecane wszystkim.