You are currently viewing Skuteczny adwokat od prawa rodzinnegoiopiekuńczego

Skuteczny adwokat od prawa rodzinnegoiopiekuńczego

Chcę zostać opiekunem prawnym swojego męża, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim życiem. W jego życiu rządzi alkohol, któremu jest całkowicie oddany. Mąż wciągnął naszą rodzinę w poważne tarapaty finansowe, wziął kilka szybkich kredytów, powynosi drogi sprzęt z mieszkania, żeby go później sprzedać za bezcen. Nie chcę brać odpowiedzialności za jego wyczyny, muszę zacząć działać, bo niedługo komornik sprzeda nasze mieszkanie, jak tak dalej pójdzie.

Profesjonalna porada prawna tarnowskiego radcy prawnego

kancelaria adwokacka - tarnówDzisiaj wybrałam się do polecanej kancelarii adwokackiej w Tarnowie. Chciałam umówić się na spotkanie, ale tak się złożyło, że akurat adwokat miał wolną godzinę. Opowiedziałam dosyć szczegółowo o pijaństwie mojego męża, konsekwencjach jego picia i swoich zamiarach. Adwokat odpowiedział, że to bardzo dobra decyzja. Sporządzi na jutro dla mnie wniosek o ubezwłasnowolnienie całkowite, który będę musiała podpisać, a następnie przedłoży pismo w sądzie okręgowym. Dowiedziałam się też, że ja jako opiekun prawny męża będę mieć możliwość decydowania o jego leczeniu. Na pewno skieruję go do zamkniętego ośrodka odwykowego na półroczną terapię. Od momentu, kiedy mąż zostanie ubezwłasnowolniony, wszelkie czynności prawne, których dokona, będą nieważne. Teraz wiem, że jeśli pilnie jest mi potrzebna dobra kancelaria adwokacka – Tarnów ma do zaoferowania dość szeroką ofertę. Mój adwokat specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym, dlatego rzeczowo i konkretnie udzielał odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Wielokrotnie utwierdzał mnie w przekonaniu, że obrałam właściwą drogę i jest to jedyny ratunek dla chorego męża i dla całej naszej rodziny, która też cierpi. Na jutrzejsze spotkanie w kancelarii mam wziąć ze sobą wszelką dokumentację medyczną świadczącą o problemie alkoholowym męża, dowody wzięcia sześciu kredytów w parabankach, wypisy z oddziałów detoksykacyjnych i psychiatrycznych.

Powiem szczerze, że jestem trochę zlękniona ty, co teraz może się wydarzyć. Po postu się boję, że jak mąż dowie się o moich zamiarach, to możne zrobić coś głupiego. Prawnik zasugerował mi, abym nikomu nie mówiła o swoich planach względem męża. On we wniosku o ubezwłasnowolnienie, podkreśli że dla dobra męża lepszym jest zachowanie faktu o ubezwłasnowolnieniu w tajemnicy, bo ten może mieć samobójcze skłonności. Porada prawna wyniosła mnie sto dwadzieścia złotych.