Skuteczne typy diet na zespół pcos

Zespół policystycznych jajników to schorzenie, które dotyka bardzo duża ilość kobiet. Szacuje się, że ta choroba endokrynologiczna może dotykać nawet do dwudziestu procent kobiet. Podstawowym problemem w tej chorobie jest stan zapalny, a także podwyższony poziom testosteronu, który powoduje zaburzenia miesiączek i owulacji. Dlatego tak ważna jest dieta, która może być kluczem do przywrócenia prawidłowego stanu zdrowia.

Prawidłowa dieta w zespole policystycznych jajników

dieta na pcosWiele kobiet dotkniętych tym schorzeniem może uskarżać się nie tylko na wyżej wymienione objawy, ale także na trądzik oraz nadmierne owłosienie. W przypadku tej choroby dieta na pcos stanowi klucz do powrotu do zdrowia, oraz stopniowego ustępowania wszystkich objawów. W wielu przypadkach możemy zastosować dietę, która jest bardzo bogata we wszelkiego rodzaju warzywa – a szczególnie warzywa liściaste. Kobiety dotknięty policystycznym zespołem jajników powinny także spożywać produkty bezglutenowe lub zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy czy siemię lniane. Dzięki zastosowaniu tego typu produktów wiele kobiet może liczyć na to, że obok środków farmakologicznych, dieta przyczyni się do szybkiego powrotu do zdrowia. Kobiety chore na pcos mogą także spożywać chude mięso i ryby. Choroba tego typu wymusza także wprowadzenie pewnych obostrzeń dietetycznych, które muszą być ściśle przestrzegane. Pierwszym z nich jest wyeliminowanie produktów glutenowych, a także eliminację nabiału, który może być szkodliwy dla osób płci żeńskiej, które chorują na tego typu schorzenie. Bardzo ważne jest także to, aby unikać chemicznych dodatków do żywności, oraz spożywać jedzenie, które jest przygotowywane w jak najbardziej naturalny sposób. Przyczyni się to do jak najszybszego powrotu do równowagi zdrowotnej.

Bardzo dużo możemy także osiągnąć, kiedy wprowadzimy odpowiednią suplementację podczas przebiegu choroby. Dieta w połączeniu z mądrą suplementacją daje wymierne efekty, i może stanowić tandem, który powiedzie wiele kobiet ku zdrowiu i eliminacji uciążliwych objawów chorobowych. Do najważniejszych typów suplementów, które są zalecane kobietom chorym na pcos są witaminy, cynk i nienasycone kwasy tłuszczowe, które mogą mieć duże działanie przeciwzapalne.