You are currently viewing Skorzystałam z usług sprawdzonej agencji pracy

Skorzystałam z usług sprawdzonej agencji pracy

Od kilku lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Jestem rolniczką i uprawiam duże hektary pola. Zawsze latem jest bardzo dużo pracy. W tym roku urodziło mi się dziecko i nie miałam tyle czasu, żeby zająć się żniwami. Postanowiłam więc wynająć na sezon letni pracownika do pomocy w polu. Zauważyłam, że moja sąsiadka już od wielu lat zatrudnia w takim samym celu Ukraińców. Postanowiłam również skorzystać z tego typu pracowników. Musiałam tylko znaleźć kogoś odpowiedniego.

Znalazłam pracowników z Ukrainy przez agencję pracy

sprawdzone agencja pracy tymczasowej - pracownicy z UkrainyW tym celu udałam się do sąsiadki na rozmowę. Zapytałam się jej, jak znajduje pracowników z Ukrainy do takiej pracy sezonowej. Zauważyłam bowiem, że co roku pracuje u niej ktoś inny. Dowiedziałam się, że aby znaleźć odpowiedzialnych i doświadczonych pracowników, korzysta ona z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej. Powiedziała mi, że to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jest dla niej opłacalne ekonomicznie i organizacyjnie. Ona podpisuje tylko umowę z agencją i nie musi się przejmować odprowadzaniem składek dla pracowników czy dbaniem o to, aby mieli oni na czas wypłacane pensje. Poleciła mi ona nawet jedną z takich agencji. Była to sprawdzone agencja pracy tymczasowej – pracownicy z Ukrainy stanowili większość ich bazy osobowej, dlatego bez wątpienia znajdę tam kogoś odpowiedniego dla siebie. Nie zwlekałam już dłużej i od razu zadzwoniłam na podany numer telefonu. Od razu otrzymałam na e-mail, który im podałam umowę o współpracę, którą po odczytaniu podpisałam i odesłałam. Udało mi się bardzo szybko załatwić wszelkie formalności już w następnym tygodniu mogłam wyszukać dla siebie odpowiedniego pracownika. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona ze współpracy z tą agencją. Była ona bowiem nastawiona na pracowników ze wschodu poszukujących tymczasowego zatrudnienia na dany okres czasu.

Dzięki takiej współpracy nie miałam również problemu z tym, kiedy zatrudniony przeze mnie pracownik zachorował lub wziął urlop. Agencja od razu przysyłała bowiem kogoś na zastępstwo. Uważam, że korzystanie z takich agencji pracy przez osoby, które szukają tymczasowego zatrudnienia zagranicą jest bardzo opłacalne zarówno jeśli chodzi o pracodawców, jak i pracowników, którzy mają pewność stabilnego i legalnego zatrudnienia.