You are currently viewing Rowery sportowe Kellys

Rowery sportowe Kellys

 

Profesjonalne rowery wyczynowe odróżniały się od rekreacyjnych odmian nie tylko jakością wykonania, ale również podzespołami, znacznie bardziej dopasowanymi do wymogów jazdy po trudnym terenie. Nie wszystkie profesjonalne rowery nadawały się dla początkujących, gdyż wymagały większych umiejętności i odruchów niż zwykłe rowery szosowe czy treningowe.

Rekomendowany rower wyczynowy dla amatorów

Rowery kellysDo treningu jazdy wyczynowej zazwyczaj używano rowerów górskich ze średniego przedziału cenowego, gdyż takowe były dobrym sprzętem przejściowym pomiędzy rowerami amatorskimi i profesjonalnymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rowery Kellys, uznawane przez rowerzystów wyczynowych za jedne z najlepszych rowerów do amatorskiej jazdy terenowej oraz ćwiczeń profesjonalnych konkurencji rowerowych. Umożliwiały one bowiem komfortowe rozwijanie umiejętności jazdy terenowej, ale równie dobrze spisywały się podczas jazdy rekreacyjnej po szosach czy trasach rowerowych. Nie miały tak skomplikowanej konstrukcji jak najbardziej zaawansowane rowery sportowe, choć ich wyposażenie fabryczne stało zwykle na wysokim poziomie, głównie z racji obecności przednich amortyzatorów, spotykanych częściej w rowerach profesjonalnych i wyczynowych, ułatwiających sterowanie rowerem w trakcie jazdy po niestabilnym i nierównym terenie. Kilka modeli z tej serii posiadało również rozbudowane zębatki napędowe, pozwalające na zmianę biegów w większym zakresie niż standardowe zębatki w rowerach amatorskich, choć nie w tak dużym stopniu jak miało to miejsce w profesjonalnych modelach wyczynowych. Ilość biegów pozwalała szybko przywyknąć początkującym rowerzystom wyczynowym do większej kontroli nad obciążeniem napędu, ale również przydawała się podczas normalnej jazdy rekreacyjnej, umożliwiając osiągnięcie wyższych prędkości na prostej drodze.

Rowery górskie Kellys coraz częściej pojawiały się w profesjonalnych sklepach sportowych, i rozpowszechniły się do tego stopnia, iż znalezienie do nich części zamiennych było bardzo proste. Doskonale poddawały się modyfikacjom, posiadając podobne rozwiązania techniczne do tych stosowanych w rowerach profesjonalnych, więc umożliwiały zastosowanie części przeznaczonych do takowych, jeszcze bardziej podnosząc możliwości roweru.