You are currently viewing Rolowana brama przeciwpożarowa

Rolowana brama przeciwpożarowa

W prawie budowlanym znajdziemy przepis o tym, że każdy budynek użytku publicznego musi mieć sprawną instalację przeciwpożarową. Bez takiej instalacji budynek nie zostanie oddany do użytku, więc ciągle będzie posiadał status budowy. Instalację przeciwpożarową powinniśmy wykonać nie tylko z tego powodu, że jest taki wymóg, ale także ze względu na zdrowy rozsądek. Pożary zdarzają się niezwykle rzadko, ale jak już się zdarzą to konsekwencje mogą być opłakane, więc lepiej dmuchać na zimne.

Jak działa brama przeciwpożarowa?

bramy ppoż rolowaneNa rynku dostępnych jest conajmniej kilka rodzajów systemów przeciwpożarowych. Jedno działają samoczynnie, inne muszą być obsługiwane przez człowieka, a jeszcze inne nie służą do gaszenia pożaru, ale do uniemożliwienia rozprzestrzeniania się ognia. Jeśli połączymy to wszystko w jedną instalację przeciwpożarową, to będziemy mieć pewność, że w razie pożaru mamy bardzo dobrą instalację przeciwpożarową. Na szczególną uwagę zasługują bramy ppoż rolowane, są to bramy, które mają za zadanie odciąć drogę dla ognia. Brama wykonana jest z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na wysoką temperaturę. Brama jest rozwijana automatycznie. Jej działanie jest w zasadzie proste. Brama jest stale połączona z czujnikiem dymu. W momencie gdy czujnik zarejestruje dym, to wysyła impuls do bramy, która automatycznie się rozwija tym samym odcinając drogę płomieniom. Brama jest na stałe podłączona do sieci energetycznej w budynku, a dodatkowo posiada własne zasilanie awaryjne, więc brama będzie skuteczna nawet w przypadku awarii prądu. Taka brama pomaga ograniczyć straty związane z pożarem. Dzięki takiej bramie spali się tylko to pomieszczenie, w którym nastąpił wybuch pożaru.

Za dobrej jakości bramę zapłacimy od pięciu do piętnastu tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę skuteczność bramy zauważamy, że jej cena jest adekwatna. Akurat w przypadku takiej bramy cena idzie w parze z jakością. Bramę możemy zamówić przez internet, prosto ze strony producenta. Brama zostanie nam dowieziona na miejsce przez pracowników firmy, która wykonała dla nas taką bramę i zamontowana w miejscu dla niech przeznaczonym. Dzięki temu nie musimy się martwić ani o montaż, ani o transport bramy.