You are currently viewing Przykładowe nawozy na uprawie truskawek

Przykładowe nawozy na uprawie truskawek

Stosowanie nawozów jest teraz często konieczne po to, aby przedsięwzięcia związane z uprawą konkretnych roślin rzeczywiście przynosiły oczekiwane efekty. Stosowania nawozu nie należy jednak traktować jako zabiegu mającego negatywny wpływ na stan środowiska naturalnego czy jakość owoców, ponieważ takie nawozy radykalnie różnią się od siebie. Jeżeli ktoś nie lubi sztucznych substancji w owocach i dba o środowisko naturalne, to powinien zastanowić się przede wszystkim nad nawozami naturalnymi. Informacje na temat tego, jak nawozić uprawę truskawek są ważne.

Skutecznie nawożona uprawa truskawek

ekologiczna uprawa truskawek - nawożenieNawet jako amator jestem w stanie bez większego problemu rozpoznać uprawę, która jest prawidłowo nawożona, bo widać to chociażby po rozmiarze poszczególnych krzaków truskawek i wyglądzie owoców. Uwzględniam również fakt, że każdy gatunek truskawki może charakteryzować się innymi rozmiarem tych smakowitych owoców. Dla osób zainteresowanych tym jak właściwie funkcjonuje ekologiczna uprawa truskawek – nawożenie to jeden z podstawowych procesów, ponieważ odbywa się ono regularnie dosłownie przez cały rok. Główne różnice, jeżeli chodzi o działania z tego zakresu, polegają przede wszystkim na stosowaniu różnych środków. Nawet wiele miesięcy przed posadzeniem sadzonek młodych truskawek można bowiem wymieszać glebę z odpowiednią ilością obornika zwierzęcego. Następnie korzysta się jednak głównie z takich nawozów, które nie wymagają mieszania ich z glebą, bo mogłoby mieć to negatywny wpływ również na system korzeniowy tych cennych roślin. Obornik granulowany to znakomita alternatywa, ponieważ jest on sprzedawany w walkach o różnej pojemności i nie wydziela z siebie brzydkiego zapachu. Może się natomiast łatwo rozpuszczać pod warunkiem kontaktu z odpowiednią ilością gleby.

Ciekawym przykładem pochodzenia naturalnego są przygotowane przez specjalistów biostymulatory. Mają one jednak nieco inne działanie niż standardowe nawozy, ponieważ budzą one roślinę do lepszego przyswajania składników odżywczych. Mogą mieć także wpływ na inne istotne procesy zachodzące w roślinach, bo dużo zależy od ich składu chemicznego. Dzięki nawozom truskawki doskonale smakują. Właściwe nawożenie gwarantuje również, że truskawki będą bardziej odporne na różne choroby.