You are currently viewing Przydatny przenośnik taśmowy

Przydatny przenośnik taśmowy

 

Do transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwach wykorzystuje się różnorodne typy przenośników. Jedne z nich przenoszą ładunki o większej masie i większych rozmiarach, a inne przenoszą ładunki mniejsze. Tworzone są całe ciągi transportowe łączące różne typy przenośników. Dzięki temu jest zapewniona ciągłość produkcji, magazynowania i dystrybucji. Przykładem jest niezawodny przenośnik taśmowy.

Popularne transportery taśmowe

przenośniki taśmoweW większości przedsiębiorstw przenośnik taśmowy jest jednym z najpowszechniej stosowanych transporterów ładunków lekkich. Znajduje on zastosowanie niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. Ogromna różnorodność zaproponowanych przez producentów transporterów taśm nośnych pozwala na zastosowanie przenośników taśmowych do przenoszenia wielu ładunków o odmiennej charakterystyce. Przenośniki taśmowe są przeznaczone przede wszystkim do zadań transportu lekkich ładunków o niewielkich rozmiarach. Ale niektóre odmiany przenośników taśmowych wykorzystuje się również do transportu cięższych ładunków na placach budowy lub na składowiskach gdzie odbywa się transport materiałów sypkich. Z reguły jednak są to jednak małe opakowania. Bardzo często są wykorzystywane do przenoszenia ładunków w kartonach, mniejszych kontenerach, artykułów rolnych i innej drobnicy. Są również chętnie stosowane w halach produkcyjnych do przenoszenia podzespołów montażowych. Materiałem konstrukcyjnym transporterów taśmowych jest stal malowana proszkowo lub stal kwasoodporna. Dość często wykorzystuje się również profile aluminiowe. Transportery taśmowe charakteryzują się wyjątkowo stabilną konstrukcją ramy oraz podpór co jest nieodzowne dla takich urządzeń. Medium transportowym jest taśma wytwarzana z różnych materiałów, którymi zwykle są PCV, guma, poliuretan, silikon, kauczuk lub filc. Na taśmie, która jest głównym elementem roboczym można umieścić zabieraki i falbany robocze. Wśród taśm wyróżniamy rodzaje takie jak gładkie, gipp oraz anty poślizgowe. Taśma wprawiona w ruch przesuwa się po blacie stalowym lub wykonanym z tworzyw sztucznych, głównie polietylenu.  Mechanizmem napinającym taśmę są rolki z których jedna jest na końcu przenośnika i nazywana jest rolką zwrotną. Całość wprawiana jest w ruch przez elektrobęben lub motoreduktory. W przenośnikach taśmowych można zastosować układ rewersyjny pozwalający na zmianę kierunku przesuwu ładunków.

Transportery taśmowe świetnie nadają się do przenoszenia ładunków na pewne określone wysokości pod warunkiem, że kąt nachylenia nie przekroczy 30 stopni. Dla zwiększenia możliwości przenośników taśmowych producenci oferują bogate wyposażenie dodatkowe eliminujące problem rozsypywania się ładunku lub upadku.

Więcej na http://uni-farm.pl/