You are currently viewing Profesjonalne środki czyszczące

Profesjonalne środki czyszczące

Utrzymanie czystości w domu jest podstawowym obowiązkiem każdego domownika. Najczęściej sprzątamy raz w tygodniu, a jeżeli mamy zwierzęta domowe, to nawet co kilka dni. Przeważnie  w ruch idzie odkurzacz, mop i szmatki do czyszczenia powierzchni w kuchni czy okien. Jednak żeby sprzątanie było skuteczne, trzeba stosować odpowiednie detergenty.

Jakie są rodzaje detergentów do czyszczenia?

producent środków czyszczącychW domowych warunkach najczęściej sięgamy po powszechnie dostępne płyny, proszki, żele czy pianki, które można kupić w sklepach gospodarczych lub drogeriach. Przeważnie są one skuteczne i całkiem dobrze sobie radzą z domowymi zabrudzeniami. Jednak w takich miejscach jak szpitale, szkoły, urzędy czy pensjonaty, wyżej wymienione detergenty mogą sobie nie poradzić. Panują w nich zaostrzone wymogi sanitarne, więc duży nacisk się kładzie na sterylne warunki, ponieważ korzysta z nich wiele osób. Producent środków czyszczących przeznaczonych do profesjonalnego użytku, oferuje przeróżne środki do mycia i czyszczenia każdego rodzaju powierzchni, Znajdziemy w nich produkty do mycia i dezynfekcji narzędzi i powierzchni, do dezynfekcji higienicznej i chirurgicznej rąk, środki do mycia rąk z zawartością alkoholu czy ekologiczne detergenty, które są skuteczne i zarazem przyjazne dla środowiska. W warunkach domowych zamiast kupnych detergentów, można sobie zastosować sodę oczyszczoną, sok z cytryny, sól i ocet, jednak w miejscach publicznych konieczne jest nie tylko mycie, ale też skuteczna dezynfekcja. Profesjonalne środki czystości są najczęściej bardziej skoncentrowane i mają nieco silniejsze działanie, ponieważ muszą usunąć nawet najcięższe zabrudzenia i usunąć wszelkie zarazki i bakterie. Jest to szczególnie ważne w szpitalach, gdzie od poziomu czystości zależy bezpieczeństwo personelu i pacjentów.

Innym środkiem wyczyścimy szyby, płytki w toalecie, blat w kuchni czy podłogę w pokoju. Dostępne środki czystości dzieli się też ze względu na przeznaczenie, czyli mogą one być do kuchni, łazienki czy reszty mieszkania. Każdy z nas z nich korzysta, a także każda firma, ponieważ tam warunki sanitarne są dokładnie sprawdzane. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, w domach, placówkach oświatowych, hotelach czy wszelkich miejscach publicznych jest kładziony duży naciska na czystość.