You are currently viewing Profesjonalna terapia dla par

Profesjonalna terapia dla par

Ludzie dobierają się w pary na podstawie podobieństw lub przeciwności charakteru. Nie zawsze uczucie, które ich łączy jest jak grom z jasnego nieba, bo czasem długo dojrzewa lub przeradza się z wieloletniej przyjaźni.

Na czym polegają terapie dla par?

terapia par WialnówNie każdy związek kończy się małżeństwem, ponieważ codzienne życie z druga osoba często nie rozpieszcza. Różnice w poglądach, charakterach czy podejściu do życia nierzadko powodują konflikty i nieporozumienia, które nie zawsze są rozwiązywane na bieżąco. Ponadto nie każdy potrafi rozmawiać czy udzielać drugiej osobie konstruktywnej krytyki, bo to trzeba ćwiczy. Każdy też ma jakiś bagaż doświadczeń, traumy czy przekonania kóre skutecznie utrudniają płynną komunikacje miedy dwojgiem ludzi. Pary, które czują, że nie potrafią się porozumieć, oddaliły się od siebie, stały się dla siebie oschłe lub zanikło ich życie seksualnie, przeważnie szukają pomocy u specjalistów. Najczęściej jest to terapia par Wialnów to dzielnica, w której znajduje się kilka gabinetów psychologicznych świadczących takie usługi. Każda para może z nich skorzystać bez względu na problem z jakim się boryka. Najczęstszymi problemami z jaki ludzie zapisują się na terapie są znaczące problemy z komunikacją, osłabienie więzi czy traumy z jakimi żyją ludzie w związkach. Niektórych z nich nie widać dla osób postronnych, ale wewnątrz czterech ścian toczą się nieustanne walki i kłótnie. Siłą w każdej terapii jest na pewno miłość partnerów i motywacja, która zaprowadziła ich do gabinetu.

Podjęcie decyzji o próbie uratowania związku czy relacji, powinna być podjęta obustronnie, gdyż nie da się nikogo do niej zmusić. Również żadna terapia nie przynisue skutku, jak partnerzy nie wykonają odpowiedniej pracy nad sobą i związkiem.