You are currently viewing Praktyczny wózek inwalidzki

Praktyczny wózek inwalidzki

 

Poruszanie się po ulicach miasta nie jest łatwe dla osób starszych i inwalidów. Dla nich przeszkodą mogą być schody, lub zbyt wysoki podjazd. Ułatwieniem w przemieszczaniu się może być wózek inwalidzki, który znacznie odciąż ich stawy.

Jak wyglądają komfortowe wózki inwalidzkie?

wózek inwalidzki elektrycznyKiedy myślimy o osobie niepełnosprawnej, to najczęściej wyobrażamy sobie kogoś odpychającego się rękoma na wózku inwalidzkim. Oczywiście takich wózków jest najwięcej, ale są też dostępne znacznie nowocześniejsze wózki, którymi mogą się poruszać osoby, które mają problemy w poruszaniu się. Wózek inwalidzki elektryczny jest niezastąpionym pojazdem do załatwiania spraw w mieście, pojechania do sklepu, czy do lekarza. Jest niewielki, a jego napęd stanowią dwa akumulatory, które wystarczy raz na czas ładować, aby pojazd był gotowy do drogi. Jego utrzymanie jest nieporównywalnie tańsze niż samochodu i nie trzeba mieć na niego prawa jazdy, ani żadnego prawa jazdy. Wózki mają komfortowe fotele z możliwością regulacji ustawienia i oparcia oraz podłokietniki. Cały system kierowania znajduje się na kierownicy, którą także można ustawić w dowolnej odległości od kierowcy.Wózek inwalidzki posiada z przodu dość duży koszyk na niezbędne rzeczy, oraz za siedzeniem ma schowek zamykany na klucz, gdzie można schować na przykład zakupy. Dzięki amortyzowanemu podwoziu, jazda po nierównej powierzchni nie jest uciążliwa, bo większość drgań jest niwelowana. Cały wózek waży niecałe sto siedemdziesiąt kilogramów plus kierowca i jego bagaże.

Dzięki skuterowi elektrycznemu, inwalida może się poczuć niezależnie, gdyż sam załatwi wszystkie swoje sprawy, bez pomocy osób trzecich. Koszt wózka jest dość wysoki, ale w trakcie użytkowania nie poniesiemy wysokich kosztów, ponieważ nie trzeba go tankować.