You are currently viewing Praktyczny model wózka

Praktyczny model wózka

Kiedy tylko na dworze robi się ciepło, to można zaobserwować bardzo dużo kobiet z wózkami. To zupełnie normalne, bo ładna pogoda sprzyja spacerom, które działają dotleniająco dla malucha. Jednak nie każda mama jest zadowolona z wózka z jakiego korzysta, ponieważ nie zawsze opinia producenta pokrywa się z faktyczną jakością. 

Czy wózek spacerowy może być tani? 

praktyczne wózki dziecięce spacerowe tanieZanim rodzice dokonają wyboru najlepszego wózka dla dziecka, to przeglądają wiele ofert i porównują dostępne w nich modele. Jedni potrzebują wózka dla bliźniaków, dla dwójki dzieci w różnym wieku, czy szukają lekkiego modelu z dużymi kołami. Ze względu na markę, wyposażenie, czy jakość zastosowanych do produkcji materiałów, wózki mogą mieć dość zróżnicowaną cenę, wahającą się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak skupmy się na tanich modelach, ponieważ to one są najczęściej wybierane przez rodziców. Przede wszystkim nie każdy tani wózek oznacza, że użyto w jego konstrukcji gorszej jakości materiałów, ponieważ mało znani producenci nie inwestują tyle pieniędzy w reklamę, co renomowane firmy, które muszą przerzucić jej koszty na klienta. Praktyczne wózki dziecięce spacerowe tanie na pewno znajdziemy w sklepach internetowych, ponieważ mają one ceny niższe nawet o dwadzieścia pięć procent, niż w sklepach stacjonarnych. Ponadto w sieci mamy szerszy wybór modeli, które mogą zaciekawić wielu potencjalnych klientów. W tanich wózkach znajdziemy mocny stelaż wykonany z aluminium, dużą, rozkładaną budkę, regulowany podnóżek, czy demontowaną barierkę ochronną. Każdy model posiada pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, które obecnie są standardem w spacerowych wózkach dziecięcych. Mogą też mieć do wyboru koła pompowane, lub wykonane z odpornej na uszkodzenia gumy. 

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że nie warto wydawać zbyt wiele pieniędzy na wózek, ponieważ będzie on służył maluchowi tylko przez kilka lat. Oczywiście musi on spełniać odpowiednie normy i posiadać przynajmniej podstawowe wyposażenie. Takich modeli na rynku nie brakuje, więc klienci mają w czym wybierać. Jeżeli pokusimy się na zakup wózka spacerowego z poprzedniej kolekcji, to dodatkowo możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście procent. Kiedy dziecko wyrośnie z niego, to z powodzeniem można wózek sprzedać i odzyskać część kosztów.