You are currently viewing Praktyczna formowanka dla noworodka

Praktyczna formowanka dla noworodka

W obecnych czasach w sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy niemalże wszystko czego może potrzebować dziecko w okresie pierwszych dwunastu miesięcy życia, a nawet później. Poza ubrankami, wózkiem, łóżeczkiem i smoczkami, potrzebne będą pieluszki do przewijania. Rodzice mogą wybierać pomiędzy jednorazowymi i ekologicznymi wielorazowymi.

Czy formowanki są nieprzemakalne?

najlepsza formowanka dla noworodkaWielu rodziców obawia się stosowania wielorazowych pieluszek, ponieważ chcą uniknąć częstego prania odzieży i pościeli w łóżeczku malucha. Jednak nawet stosując jednorazowe pieluszki może dojść do przemoczenie ubranka, gdyż wystarczy nie zdążyć na czas ze zmianą pieluchy. Wielorazowe pieluchy oraz formowanki są na pewno zdrowsze dla dzieci, gdyż wykonane są z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać. To z kolei sprawia, że maluchy nie mają odparzeń ani podrażnień na skórze. Najlepsza formowanka dla noworodka jest znacznie lepsza niż jednorazowa pieluszka. Wewnętrzną i zewnętrzną warstwę stanowi miękka włóknina bambusowa, która świetnie chłonie wilgoć i pozwala skórze oddychać. Ponadto wewnątrz posiada specjalny tunel na wkład chłonny, który zapewnia komfort stosowania i suchość nawet przez kilka godzin. To, co różni formowankę od wielorazowych pieluszek, to to iż nie są nieprzemakalne. Żeby takie mogły być, to trzeba dodatkowo na nie założyć specjalny otulacz z nieprzemakalnego materiału. Takie rozwiązanie będzie idealne na noc czy na spacer w chłodniejsze dni. Natomiast w domu oraz w ciepłe dni, można malucha zostawiać w samej formowance i jedynie pamiętać o częstym sprawdzaniu stanu stanu suchości. Dzięki temu skóra malucha cały czas oddycha. Formowanki bez kłopotu kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt lub w specjalnych sklepach z produktami dla ekologicznych mam.

Rodzice coraz częściej się decydują na formowanki i pieluszki wielorazowe, ponieważ są one przede wszystkim bezpieczne i ekologiczne. Można je przez długi czas używać i to już od pierwszych chwil życia dziecka. Są one dostępne w kilku rozmiarach dla noworodków i niemowląt. Jeżeli chodzi o formowanki, to są dostępne w wersji dziennej i nocnej w cenie około czterdziestu – pięćdziesięciu złotych za sztukę. Posiadają niezbędne certyfikaty jakości i są starannie wykonane.