You are currently viewing Praca nad stawem komercyjnym

Praca nad stawem komercyjnym

Już wielokrotnie zdarzyło mi się pracować w różnych miejscach i muszę przyznać, że takie zbieranie doświadczenie jest interesujące, ponieważ właśnie wtedy można zrozumieć, że praca nie musi być tylko samym obowiązkiem. Mile wspominam między innymi obowiązki wykonywane dla właściciela stawu komercyjnego. Wtedy rzeczywiście widziałem, że moja praca jest istotna.

Kto przebywa nad stawami komercyjnymi?

stawy komercyjne wielkopolskaNa początku współpracy z właścicielem takiego znakomitego akwenu otrzymałem instrukcje dotyczące nie tylko istotnego zakresu obowiązków, które mam realizować, ale również tego, w jaki dokładnie sposób i kiedy. Szybko przekonałem się o tym, że szczegółowe podejście do moich obowiązków ma rzeczywiście sens. Działania związane ze sprzątaniem lub innymi ważnymi przedsięwzięciami nie mogą przecież zakłócać normalnego funkcjonowanie tego akwenu w kontekście połowów realizowanych przez wędkarzy. Z tego właśnie powodu właściciel stawu wyznaczył jeden dzień w tygodniu, w którym łowisko jest teoretycznie zamknięte. Wtedy miałem czas na działania związane z wykorzystywaniem traktorka do koszenia trawy i narzędzi do likwidowania krzaków. Jeżeli kogoś interesują takie stawy komercyjne Wielkopolska to dobre województwo, żeby ich szukać. Z czasem zacząłem otrzymywać dodatkowe ważne zadania. Nawet wtedy praca nie stała się męcząca.

Dotyczyły one między innymi zarybiania, które wymaga w tym przypadku dokładnego liczenia osobników oraz kontroli ich aktualnego stanu. W zależności od ilości zanęty wykorzystanej przez wędkarzy zajmowałem się również dokarmianiem wpuszczonych osobników. Ze względu na turystów szukających tam odpoczynku dbałem również o stoły i inne meble. Na stawie komercyjnym w Wielkopolsce śmieci są regularnie wywożone i precyzyjnie segregowane.