You are currently viewing Potrzebowałam podłoża do terrarium

Potrzebowałam podłoża do terrarium

Mój mąż od wielu lat trzyma w domu węża. Muszę przyznać, że nie podzielam jego pasji do tych zwierząt, ale kiedy trzeba zajmuje się nimi. Ostatnio mąż poprosił mnie o to, abym kupiła i wymieniła jego wężowi podłoże w terrarium. Tak się złożyło, że on nie mógł tego zrobić, a przecież zwierzak nie może się męczyć. Wszystko super, tylko ja nawet nie wiedziałam, co kupić.

Poszukiwania odpowiedniego podłoża do terrarium dla węża

podłoże do terrarium dla wężaW pierwszej kolejności zapytałam się więc męża, jakie jest najlepsze podłoże do terrarium dla węża. Zauważył on, że zainteresowałam się jego pasją i hobby, dlatego od razu zaczął mi wszystko tłumaczyć. Dowiedziałam się od niego, że bardzo dobrym podłożem dla węża mogą być odpylone trociny, a także włókno kokosowe. Wiele osób wykłada swoje terraria również piaskiem czy torfem, jednak przy takim wyborze, należy zwrócić uwagę na to, czy nasz gatunek węża może korzystać z tego typu podłoża i czy nie będzie to dla niego zbyt niebezpieczne. Ważne bowiem, żeby podłoże było w pełni naturalne i hipoalergiczne. Odpowiednie podłoże można kupić w każdym sklepie zoologicznym, czy też z akcesoriami dla gadów. Idąc za jego radą, od razu udałam się do takiego sklepu i poprosiłam o włókno kokosowe do terrarium z wężem. Sprzedawczyni od razu poleciła mi podłoże wysokiej jakości, które aktualnie było dostępne w bardzo dobrej, promocyjnej cenie.

Zdecydowałam się go zakupić. Jeszcze tego samego dnia wzięłam się za wymianę podłoża w „domku” węża mojego męża. W pierwszej kolejności otworzyłam worek z włóknem kokosowym. Muszę przyznać, że było ono niezwykle drobne i delikatne. Nie miało żadnego zapachu ani tym bardziej innych substancji w składzie, które mogłyby przy dłuższym zastosowaniu zaszkodzić zwierzęciu. Byłam bardzo zadowolona z zakupu.