You are currently viewing Potrzebowałam kupić porcelanę na sztuki

Potrzebowałam kupić porcelanę na sztuki

Od zawsze uwielbiam porcelanę. Mam w domu wiele babilotów jak i całą zastawę kuchenną. Szczególnie lubiłam moją porcelanową zastawę kuchenną. Niestety porcelana ma to do siebie, że jest bardzo krucha i łatwo się tłucze. Ostatnio stłukło mi się kilka kuchennych przyborów. Zależało mi na tym, aby dokupić brakujące przedmioty do kompletu. Musiałam tylko znaleźć miejsce, gdzie dostanę porcelanę na sztuki, a nie od razu w całych kompletach.

Gdzie można dostać porcelanę na sztuki?

porcelana na sztukiJak się okazało nie było to takie proste. Wszędzie były dostępne całe komplety zastaw kuchennych lub innych porcelanowych gadżetów. Jest to co prawda zrozumiałe, że ludzie kupują od razu całe komplety, ale co ja miałam zrobić, skoro od niektórych kompletów brakowało mi ledwo jednego widelczyka albo talerzyka? Pożaliłam się na ten temat przyjaciółce. Dowiedziałam się jednak od niej, że niedługo u nas w mieście organizowane są targi porcelany i będzie tam dostępna porcelana na sztuki. Powiedziała mi, że sama brała ostatnio udział w takich porcelanowych targach i uznała, że to jest świetne miejsce dla osób, które szukają pojedynczych sztuk porcelanowych rzeczy lub unikatowych, limitowanych kompletów z tego tworzywa. Wzięłam od niej adres miejsca, w którym odbywają się targi. Udałam się tam w zaplanowanym dniu. Okazało się, że były to bardzo duże targi, bez problemu otrzymałam tam brakującą porcelanę na sztuki. Na targach dostępna była porcelana wielu firm i renomowanych marek. Były też ręcznie malowane naczynia i porcelanowe gadżety. Wszystko unikalne i w bardzo przystępnych cenach. Zdecydowana większość wyrobów to była certyfikowana i wysokojakościowa porcelana, a nie chiński bubel, który obok prawdziwej porcelany nawet nie stał. Te targi były prawdziwą gratką, dla miłośników prawdziwej, klasycznej porcelany. Dodatkową zaletą był fakt, że można było prowadzić negocjacje cenowe ze sprzedawcami.

Następnym razem, kiedy będą organizowane takie targi z pewnością się na nie wybiorę. To dobre miejsce, żeby dostać porcelanę na sztuki. Porcelana jest najwyższej jakości, a w dodatku w dobrej cenie. Można dostać wiele unikalnych wzorów, które na co dzień są trudno dostępne. A także pojedyncze sztuki porcelany limitowanej, bardzo starej i klasycznej oraz nowoczesne wyroby od prywatnych osób.