You are currently viewing Potrzebowałam dużej świecy na komary

Potrzebowałam dużej świecy na komary

Bardzo lubię spędzać całe dni z rodziną na rozmowach. Szczególnie latem często wychodzimy w weekendy na podwórko, rozpalamy grilla i bawimy się do późnych godzin wieczornych. Mieszkamy blisko lasu, daleko od jakichkolwiek dróg, co ma swoje plusy. W takich sytuacjach jednak widzę również jeden minus. Mianowicie, kiedy tam siedzimy na dworze, przy grillu strasznie tną nas komary. Jest to bardzo uciążliwe. Pożaliłam się nawet na ten temat mojej przyjaciółce.

Zalety dużych świec na komary

duża świeca na komaryJak się okazało, ona nie ma tego problemu, ponieważ stosuje bardzo dobre świece. Początkowo się zdziwiłam. Jak to, świeca na komary? Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Przyjaciółka zabrała mnie wobec tego na zakupy do sklepu z drobnymi artykułami do gospodarstwa domowego. Pokazała mi ona tam bardzo dobre świeczki przeciw komarom, z których sama korzysta. Jedna z nich spodobała mi się szczególnie. Była to bardzo duża świeca na komary. Z tego co jej producent napisał na opakowaniu mogła się ona palić nawet przez sto dwadzieścia godzin. Biorąc pod uwagę fakt, że była ona bardzo tania i kosztowała zaledwie kilkanaście złotych, to było naprawdę opłacalne. Od przyjaciółki dowiedziałam się także, że takie świeczki zawierają w składzie specjalny, wysokojakościowy olejek citronella, który świetnie odstrasza komary, a jednocześnie nie powoduje żadnych podrażnień ani alergii u ludzi, nawet tych wrażliwych na zapachy. Wybrana przeze mnie świeczka posiadała, aż trzy knoty, dzięki czemu równomiernie wypalała się z każdej strony opakowania. Miało to również tę zaletę, że dzięki zapaleniu trzech knotów, olejek odstraszający komary uwalniał się w bardzo dużej ilości. W ten sposób świeca była nie tylko wydajna, ale także solidna. O czym miałam przekonać się już wkrótce. Tego dnia, którego zakupiłam świeczkę naszykowaliśmy z rodziną grilla.

Już około południa zapaliłam świecę na tarasie. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, aż tak dobrych rezultatów. Mimo iż w okolicy było oczko wodne i zawsze wieczorem nad naszym domem krążyła chmara komarów, dzisiaj ani jeden komar nie ugryzł ani mnie, ani nikogo z mojej rodziny. Byłam bardzo zadowolona z zakupionej świeczki. Tym bardziej, że jej zapach nie wydawał się zbyt intensywny i nie przeszkadzał.