You are currently viewing Potrzebowałam dobrego legowiska dla psa

Potrzebowałam dobrego legowiska dla psa

Niedawno na moje podwórko przybłąkał się mały piesek. Poszłam z nim do weterynarza i okazało się, że jest to pies rasy shih tzu. Było to zadbane udomowione zwierzę. Postanowiłam go zatrzymać u siebie w domu, ponieważ gdyby nie to, to pies trafiłby do schroniska. Musiałam więc jak najszybciej kupić wszelkie akcesoria, które przydadzą mi się przy takim piesku. Jedną z najważniejszych rzeczy było legowisko, dzięki któremu przyzwyczaiłabym psa do tego, aby nie skakał po kanapach.

Kupno legowiska odpowiedniego dla shih tzu

legowisko dla shih tzuDowiedziałam się od weterynarza, że psy rasy shih tzu bardzo szybko marzną, dlatego dopóki nie będzie on miał swojego legowiska może wskakiwać na kanapę nie ze złości tylko dlatego, że jest mu po prostu zimno. Tym bardziej, że była już jesień i od podwórka ciągnęło naprawdę bardzo zimne powietrze. Od razu udałam się więc do sklepu, w którym można było kupić artykuły i zabawki dla psa. Poprosiłam sprzedawczynię o legowisko dla shih tzu, które będzie praktyczne i wygodne, a także nie będzie zabierało zbyt dużo miejsca w pokoju. Poleciła mi ona jeden model takich legowisk, który był bardzo często wybierany przez właścicieli pupili tej rasy. Było to miękkie i przede wszystkim odpowiednie dla wzrostu tego typu zwierząt legowisko, który wystarczyło położyć na podłodze i nie trzeba było go w żaden sposób montować do podłoża. To było bardzo wygodne rozwiązanie, które bardzo mi się podobało. Polecone przez sprzedawczynię legowisko było obszyte miękkim i gładkim materiałem, z którego z łatwością można było ściągnąć sierść czy inny brud. Wybrałam legowisko w ciemnym granatowym kolorze, ponieważ uznałam że najmniej będzie na nim widać zabrudzenia i nie będzie ono wymagało zbyt częstego prania i czyszczenia. Już wkrótce okazało się, że jest to bardzo dobry wybór. Zakupione przeze mnie legowisko było wygodne dla psa rasy shih tzu, ponieważ mógł on na nie wygodnie wskoczyć.

Dobrym rozwiązaniem okazało się także kupno szerokiego legowiska na którym piesek mógł nie tylko się położyć, ale także przynieść sobie swoje ulubione zabawki. Korzystam z tego legowiska już od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolona. Jego dodatkowym atutem jest to, że jest bardzo ciężkie i pies nie może sobie go samodzielnie przesunąć. Leży więc tak gdzie powinien według mnie.