You are currently viewing Popularne książki religijne

Popularne książki religijne

Polska jest krajem w dużej mierze katolickim. Mieszko I, przyjmując chrzest z rąk Czechów, zadecydował tym samym, że państwo polskie będzie włączone w krąg Kościoła zachodniego, podległego Rzymowi. Dlatego właśnie religia ta nosi nazwę rzymskokatolickiej, a najwyższym zwierzchnikiem i duszpasterzem jest papież.

Bestsellery wśród książek katolickich

książki religijne bestselleryDzisiejszy świat w bardzo szybkim tempie ulega procesom laicyzacji. Oznacza to, że coraz częściej odchodzi się od symboli religijnych noszonych lub umieszczanych w miejscach publicznych. Coraz mniej ludzi oddaje się regularnym praktykom religijnym. Ich miejsce zajmuje wiara w postęp, materializm, a często wręcz nihilizm. Tymczasem jeszcze niedawno religia stanowiła bardzo ważną część życia wielu Polaków i Europejczyków. Jeśli czujemy, że chcemy podbudować naszą wiarę lub zaprosić Boga do swojego życia, warto sięgnąć po katolickie lektury. Jeśli chodzi o książki religijne bestsellery to oczywiście Biblia i komentarze do tej świętej księgi. Poprzez lekturę Pisma Świętego staramy się zrozumieć dobroć i wielkość Boga oraz miłość, jaką nas obdarzył. Mogą nam w tym pomóc komentarze, pisane przez ludzi Kościoła, świętych, błogosławionych, duchownych, teologów czy świeckich. Często w prosty i przystępny sposób objaśniają nam one prawdy wiary oraz Boże przykazania. Chrześcijanie chętnie kupują również powieści religijne, z wątkiem chrześcijańskim lub pisane przez autorów, deklarujących swój bliski związek z Kościołem. Takie książki mogą stanowić dla nas interesującą lekturę na długie wieczory. W katolickich księgarniach bestsellerami są również modlitewniki, wręczane często dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Mają one pomóc naszym pociechom w zrozumieniu tajemnicy Eucharystii i utrzymaniu przyjaźni z Panem Bogiem w dalszym życiu. Prócz modlitw, znajdziemy tam również teksty pieśni religijnych i wykaz najważniejszych świąt.

Osoby pragnące pogłębić i umocnić swoją wiarę w świecie, który coraz bardziej odchodzi od Boga, chętnie dokonują zakupów w katolickich księgarniach. Znajdziemy tam wiele wartościowych pozycji dla starszych i młodszych czytelników. Religijne lektury sprawią, że zrozumiemy prawdy naszej wiary i zapałamy gorliwością w służeniu innym.