You are currently viewing Pomysły na sztuczną trawę do małych ogrodów

Pomysły na sztuczną trawę do małych ogrodów

Wspominając o sztucznej murawie, zwykle myślimy o dużych ogrodach z rozległymi trawnikami. Jest to logiczne, ponieważ prawdziwa trawa jest często trudna w utrzymaniu, szczególnie gdy trzeba zadbać o ogromny trawnik. Sztuczna wykładzina z trawy jest zatem idealnym rozwiązaniem, aby utrzymać piękny i duży ogród. A co z mniejszymi powierzchniami ogrodów?

Jak wykładzina prezentuje się w małym ogrodzie? 

wykładzina trawaSztuczna trawa w ogrodzie jest nie tylko cenna dla dużych trawników, ale może być również używana na wiele różnych sposobów w małym ogrodzie! Nie powinno się postrzegać wielkości swojego ogrodu jako ograniczenia, ale jako wielką motywację do kreatywnego układania sztucznej trawy. Kreatywne pomysły na blogach czy katalogach ogrodowych są jako inspiracje, które pokazują, że sztuczna wykładzina może być również wykorzystana do stworzenia eleganckiego małego ogrodu. Dobrym pomysłem jest sztuczna trawa wokół klombu. Trawa umiejscowiona jest wokół pojedynczych klombów. Zapewnia to nie tylko świeżą zieleń, ale także sprawia, że ​ogród wydaje się większy, więc bardzo dobrze pasuje tutaj wykładzina trawa syntetyczna może być również ułożona w formie mozaiki. Można na przemian kłaść kamienne płyty i sztuczną trawę, a w ogrodzie powstaje piękna mozaika sztucznej trawy. To sprawia, że ​ogród będzie nowoczesny. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie rozłożenie na twardych podstawach na przykład mebli ogrodowych. Sztuczna trawa w ogrodzie jest znacznie bardziej wytrzymała i nie będzie uszkodzona nawet przez ciężki sprzęt do zabawy i szalejące dzieci. Daje możliwość więc realizacji ciekawych pomysłów. To idealne rozwiązanie, by móc optymalnie wykorzystać przestrzeń w małym ogrodzie dla swoich dzieci! Watro również dodać, że nie trzeba ograniczać się do powierzchni ziemi. Można po prostu przymocować sztuczną murawę do ściany, pergoli lub innego elementu tworząc ciekawą aranżacje ogrodu.

Sztuczna trawa jest elastyczna, można ją łatwo przyciąć do dowolnego kształtu, dlatego dzięki takiej wykładzinie mamy szerokie pole manewru, jeśli chodzi o projektowanie małych ogrodów. Dzięki temu można cieszyć się sztuczną trawą w ogrodzie w inny sposób i to jest w tym wszystkim najbardziej przyciągające uwagę! Wykładzina z trawy to dobre rozwiązanie.