You are currently viewing Polecane metody leczenia nerwicy lękowej w Warszawie

Polecane metody leczenia nerwicy lękowej w Warszawie

Od jakiegoś czasu czuję niezdefiniowany lęk przed ludźmi i sytuacjami. Lękowi towarzyszą też przeraźliwe migreny, kołatanie serca i bezsenne noce. Jeżeli już uda mi się zasnąć, to miewam koszmary. Cały czas czuję niepokój, zmęczenie i nadpobudliwość. Byłam z tym u psychiatry, która postawi mi następująca diagnozę: nerwica lękowa. Pani doktor zaleciła mi udział w psychoterapii, która ma mnie wyzwolić z traumatycznych doświadczeń, których byłam uczestnikiem jako mała dziewczynka.

Nieoceniona rola psychoterapii w leczeniu nerwicy lękowej

leczenie nerwicy lękowej warszawaWejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową i zorientuję się, jakie rodzaje psychoterapii są dostępne w Warszawie. Zależy mi na tym, aby leczenie nie było prywatne, bo mnie po prosu na to nie stać. Jak się okazuje, w Warszawie funkcjonują dwa rodzaje psychoterapii: indywidualna oraz grupowa. Terapia indywidualna polega na tym, że pacjent spotyka się z terapeutą. Takie spotkania mają sens, jeśli pacjent jest całkowicie szczery i niczego nie ukrywa. Często terapeuta porusza bardzo trudne tematy, ale wiem z doświadczenia, że dużo prościej jest się otworzyć przed obcą osoba. Jeśli chodzi o leczenie nerwicy lękowej Warszawa słynie z bardzo dobrych terapii grupowych. Uczęszcza na nie wiele osób, zwykle od pięciu do dwudziestu. Każdy pacjent opowiada o sobie, o swoich lękach i obawach. W grupie jest co najmniej jeden psychoterapeuta, który zadaje zazwyczaj niełatwe pytania poszczególnym osobom. Po wypowiedzi danego pacjenta, inni uczestnicy mogą też się wypowiedzieć w tzw. informacjach zwrotnych. Terapia grupowa ma wiele zalet. Przede wszystkim – jest jak lustro. Pacjenci mogą porównywać swoje zachowania i wysłuchać tego, co na ten temat sądzą inni. Psychoterapeuta jest od tego, żeby ukierunkować tok rozmowy, a także wyłapać mechanizmy chorobowe. Każdy rodzaj psychoterapii ma na celu wyłonić zaburzone zachowania pacjenta, jego niewłaściwe postrzeganie siebie i otaczającego świata. 

Nie będę dłużej czekać, tylko od razu zadzwonię pod wskazany numer do poradni psychiatrycznej. Mam nadzieję, że uda mi się jak najszybciej rozpocząć leczenie. Chciałabym poczuć się jak kiedyś, wybyć nieustannego lęku. Psychiatra zapisała mi również leki psychotropowe, które czasami są niezbędne w leczeniu nerwicy lękowej.