You are currently viewing Polecane gniazda dla noworodków

Polecane gniazda dla noworodków

Nabycie wszystkich niezbędnych rzeczy dla nowo narodzonego dziecka, przeważnie pochlania kilka tysięcy złotych. Większość rzeczy, poza łóżeczkiem, wózkiem czy fotelikiem samochodowym, kosztują maksymalnie kilkadziesiąt złotych.

W jakiej cenie kupimy gniazdka niemowlęce?

gniazdko dla noworodkaSklepy z artykułami dla niemowląt są idealnym miejscem dla każdego rodzica maluszka. Można tu kupić dosłownie wszystko, czego będzie potrzebować dziecko do około drugiego roku życia, a także jego rodzice. Przede wszystkim znajdziemy tu łóżeczka ze szczebelkami, wózki głębokie i spacerówki, a także setki najróżniejszych ubranek we wszystkich niemowlęcych rozmiarach. Jednakże to nie wszystko, gdyż znajdziemy w nich także gniazdko dla noworodka, które jest idealnym miejscem do spania i odpoczynku. Później maluchy mogą się w nich bawić, kiedy staną się bardziej samodzielne i będą w stanie siedzieć czy też raczkować. Jeżeli chodzi o cenę gniazdka, to najczęściej jego cena zaczyna się od około czterdziestu złotych, a kończy na niecałych dwustu złotych. Oczywiście zależy ona od modelu kokonu i też producenta, gdyż często większa część ceny to renoma, którą gwarantuje dana marka. Jeżeli chodzi o samo wykonanie gniazdka, to przeważnie zewnętrzną warstwę stanowi bawełna, bambus lub też tkanina dwustronna minky. Wewnątrz gniazdka najczęściej znajduje się hipoalergiczna włóknina lub też silikonowe kuleczki, które bez kłopotu można prać w pralce. Materacyk jest bardzo lekki i praktyczny, dlatego też warto go kupić.

Niezależne badania statystyczne pokazują, że kokon kupuje nawet co trzeci rodzic dla swoje niemowlaka. Nie kosztuje on wiele, a przydaje się w wielu sytuacjach przez przynajmniej kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Ponadto można go łatwo utrzymać w czystości.